Партизан стао у четвртој четвртини – нови пораз црно-белих у АБА лиги

© Фото : АБА / Цедевита Олимпија / Тине РужићЈака Блажич и кошаркаши Партизана
Јака Блажич и кошаркаши Партизана - Sputnik Србија
Кошаркаши Партизана изгубили су на гостовању од Цедевита Олимпије , у 17. колу АБА лиге.

Изабраници Саша Филиповског одиграли су још једну слабу утакмицу, те су претрпели девети пораз у само шеснаест утакмица.

Црно-бели утакмицу су испустили крајем треће и почетком четврте четвртине када је Цедевита Олимпија предвођена Блажичем и Рупником дошла до великих +18 (73:55).

До краја меча домаћи кошаркаши одржали су предност и Партизан није успео да се врати. Игра најтрофејнијег српског кошаркашог клуба била је разочаравајућа у последњих десет минута, те кош из игре нису постигли више од пет минута.

И пре овог меча знало се да ће Партизан тешко до плеј-офа регионалног кошаркашког такмичења, а после новог пораза само је питање времена када ће и теоретске шансе бити изгубљене.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Огњен Јарамаз са 15 поена, Пејџ је постигао девет, док су Загорац, Перкинс и Томас додали осам.

Цедевиту је предводио Јака Влажич са 28 поена, Пери је постигао 14, а Рупник је додао девет.

Домаћи кошаркаши боље су отворили утакмицу и већ после три минута имали су +8 (10:2). Црно-бели су преко Јарамаза и Загорца успели да ухвате прикључак и после десет минута резултат је био 22:18.

Љубљанчани су одржавали предност, Партизан је био на пристојном заостатку и на полувремену је имао три поена заостатка – 40:37.

Трећа деоница била је кључна. Партизан је после тројке Маркуса Пејџа дошао до предности (48:50), али је од тог тренутка па негде до краја уследила велика серија Цедевите (25:5).

На крају, Цедевита Олимпија – Партизан 78:65.

„Ко је Павловић, ко Дробњак, а ко неверни Тома?“ /видео/

За Партизан је морао да заигра и Величковић, али се „црно-бели“ из Русије враћају са поразом