„Савршени“ Данци поново прваци света у рукомету

© REUTERS / MOHAMED ABD EL GHANYЈакоб Холм
Јакоб Холм - Sputnik Србија
Рукометаши Данске с максималних девет победа и епитетом „савршени“, стигли су до титуле првака света, након што су у великом финалу победили Швеђане резултатом 26:24 (13:13). Данци су против „три круне" успели да одбране трон на који су засели још 2019. године.

У великом финалу Светског првенства у рукомету одржаног у Египту снаге су одмериле две скандинавске селекције - Данска и Шведска.

​Данци су до последњег степеника стигли са маскималних осам тријумфа, док је један од њих био после продужетка и седмераца и то против домаћина Египта.

С друге стране, Швеђани такође нису знали за пораз, с обзиром на то да су имали шест победа и два нерешена резултата.

Прослављени рукометаш Веселин Вујовић - Sputnik Србија
„Бивши селектори Србије треба да се запитају шта су радили“ /видео/

Предвођени Микаелом Хансеном који је постигао седам голова, те Нилсеном који се зауставио на коти пет, Данци су успели поново да буду бољи од свих.

И то по други пут, док су се Швеђани окитили петим сребром на светским првенствима.

Код Данаца је очекивано био сјајан Микел Хансен, а први пут је у првом полувремену једна екипа повела два разлике - 8:6. Било је то у 19. минуту, када су се Данци „одлепили“ на два гола.

У изузетно узбудљивом сусрету који је, као и већина финала, обиловао неизвесношћу, две скандинавске селекције су углавном биле изједначене. То потврђује и резултат на полувремену - 13:13.

Ипак, у наставку су Данци били сналажљивији, покретљивији и успешнији, а на голу је блистао импресивни Ландин који је имао чак 15 одбрана. Одличан је био и његов колега из редова шведске, Паличка је имао осам одбрана. Најефикаснији у табору „три круне“ био је Ване са пет голова, Лагергрен је постигао четири.

Резултатски егал био је све до 47. минута, када је Данска сломила отпор Швеђана и на крају славила резлтатом 26:24.

► Скандинавско финале: Данци срушили Шпанце, са Швеђанима за титулу првака света