Звездина „нула“ са учесником Лиге шампиона за крај припрема

© Фото : ФК Црвена звездаДијего Фалчинели
Дијего Фалчинели - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде одиграли су утакмицу без голова са украјинским Шахтјором на припремама у Анталији.

Троструки узастопни шампион Србије млео је редом на припремама у Турској, где је на прва три меча имао фасцинантну гол-разлику 10:0.

Редом су падали пољски Сласк (4:0), затим руска УФА (1:0) и Академија Пандев (5:0) из Северне Македоније, да би уследила „генералка“ са Шахтјором, учесником овогодишње Лиге шампиона.

Тренер Црвене звезде Дејан Станковић извео је у последњој припремној утакмици најјачи састав, који би уз новајлију из Лећеа Филипа Фалка, могао да истрчи на мегдан Милану у шеснаестини финала Лиге Европе 18. фебруара.

Борјан је био међу стативама, а осим њега на терену су се нашли: Дегенек, Бакајоко, Фалчинели, Гајић, Иванић, Милуновић, Ел Фарду Бен, Николић, Родић и Саного.

И баш као што се очекивало, уследила је права такмичарска и неизвесна утакмица. Црвено-бели су надиграли украјинског великана. Већ на самом старту, после свега 70 секунди Звезда је могла да стигне до предности преко Бена, али је искусни чувар мреже Пјатов био на висини задатка.

С друге стране, „рудари“ су у неколико наврата покушали да угрозе гол Борјана преко Конопљанке и Марлоса, али безуспешно.

Тим Дејана Станковића, који бруси форму, за велики испит са седмоструким прваком Европе - Миланом, био је можда и најближи постизању поготка у првом полувремену у 20. минуту, када је Мирко Иванић погодио пречку.
Од њега се највише очекује и од њега највише и зависи - Лео Меси - Sputnik Србија
Тресу се Пиринеји: Месијев фараонски уговор уништио Барселону, спремају се тужбе

Импресиван је био и Борјан, који је у 31. минуту маестрално одбранио ударац Тетеа.

Звезда која је била бољи ривал, одлично је отворила друго полувреме, с обзиром на то да је тежиште игре углавном било на половини Шахтјора.

На најозбиљнију прилику у другом делу сусрета чекало се све до 67. минута када је Гајић упослио Дијега Фалчинелија, а Италијан је покушао са десетак метара, али је резервни голман Трубин успео да заустави тај покушај.

На крају реми без голова у судару две искусне екипе које играју одличан фудбал на европској сцени ове сезоне, с тим што Дејан Станковић може да буде задовољан одрађеним припремама у Турској, где шампион Србије на четири утакмице није капитулирао.

Нема дилеме да је Звезда „наштелована“ за пролећни део Суперлиге, као и европске изазове који је очекују.