Рафална паљба Лојда – Звезда у финишу сломила отпор Меге

© Фото : АБА лига/Црвена звездаЏордан Лојд и Огњен Добрић, кошаркаши Црвене звезде
Џордан Лојд и Огњен Добрић, кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 01.02.2021
Кошаркаши Црвене звезде победили су Мегу 92:85, у 17. колу АБА лиге.

Црвено-бели одиграли су добру утакмицу, али тренер екипе Дејан Радоњић не може да буде задовољан одбраном која је у већем делу била исподпросечна.

Ипак, напад је сјајно функционисао, бриљирао је Џордан Лојд и Звезда је уписала 12. победу у 14 одиграних утакмица.

Чинило се да је екипа са Малог Калемегдана направила кључну предност почетком четврте четвртине, међутим, млада екипа Меге ношена Симоновићем и Моморивим успела је да ухвати прикључак.

До краја смо гледали егал меч, а Мега је пропустила шансу да додатно смањи заостатак на 40 секунди до краја када је Симоновић промашио тројку. Звезда је успела да приведе утакмицу крају и слави са 92:85.

Најефикаснији у победничком тиму био је Џордан Лојд са 29 поена, Хол је убацио 14, Лазић 12, а Ноко је имао осам поена и девет скокова.

Поражене је предводио Петрушев са 22 поена, али и шест изгубљених, Симоновић са 18 поена и 10 скокова, док је Казалон убацио 15.

Од почетка утакмице на семафору је био егал. Играло се кош за кош, одбране нису бриљирале, али су зато напади фунцкионисали и после прве четвртине Звезда је имала четири поена предности, 28:24.

Пресликана игра виђена је и у другој деоници. Црвено-бели одржавали су предност, Мега није допуштала да фавориту да се „одлепи“ и на полувремену је резултат био 49:46.

Током треће четвртине добар допринос дао је Дејан Давидовац, погађао је и Хол, и Звезда је први пут имала +8 (61:53). Мега се није предавала, па је у наредна четири минута направила серију 9:0 (61:62).

Звезда је успела да врати предност на своју страну, „запалио“ се Лојд и предност пред последњу деоницу била је +8 (74:66).

Оно што се издешавало у последњих десет минута описали смо на почетку текста, те је Звезда заслужено дошла до победе.

Душан је прошао кроз Звезду и Америку, а за Спутњик открива зашто је кренуо пут Русије