Србија га изгледа неће дочекати, али „нови Жигић“ вуче „швабе“ ка Европи

© AP Photo / Sebastian GollnowСаша Калајџић
Саша Калајџић - Sputnik Србија, 1920, 01.02.2021
Нападач Штутгарта Саша Калајџић (23) наставља да привлачи пажњу головима и фудбалским умећем у Немачкој. Момак рођен у Бечу, који има српске корене, постигао је први гол у победи над Мајнцом у 19. колу Бундеслиге (2:0), што му је чак шести погодак ове сезоне.

На крилима момка који и даље има могућност да одлучи да игра за Србију, само што је изузетно мала вероватноћа да то учини, јер Аустријанци озбиљно рачунају на њега и већ је био позиван за сениорски тим, „швабе“ су стигле до тријумфа.

Саша Калајџић који због висине од 200 центиметара, неодољиво подсећа на бившег аса Црвене звезде Николу Жигића, начео је главом мрежу ривала у 55. минуту на асистенцију Сосе, да би коначних 2:0 поставио Вамангитука.

​Рођени Бечлија неретко тресе мреже у Бундеслиги, што се и те како одражава на резултате Штутгарта. „Швабе“ су тренутно 10. на табели и седам бодова их дели од шесте позиције која води у Европу.

У случају да тандем Калајџић-Вамангитука настави да терорише противничке голмане, нема дилеме да би Штутгарт могао да се врати на евросцену.

Уколико људи из Фудбалског савеза Србије прате све оно што ради 23-годишњи нападач, можда битка и није изгубљена па успеју да га приволе да промени одлуку и убудуће не наступа за Аустрију, за коју још нема одигран ни минут, већ се определи за дрес Србије.