Матић са клупе гледао „ђавољих девет комада“

© AP Photo / Phil NobleДетаљ са утакмице Манчестер јунајтеда
Детаљ са утакмице Манчестер јунајтеда - Sputnik Србија, 1920, 02.02.2021
Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су са 9:0 Саутемптон у 22. колу Премијер лиге, чиме су се изједначили на првом месту табеле са градским ривалом – Ситијем.

Тренер прве екипе Оле Гунар Солскјер није пружио прилику бившем репрезентативцу Србије Немањи Матићу, који је меч одгледао са клупе за резервне играче.

Новак Ђоковић на АТП купу - Sputnik Србија, 1920, 02.02.2021
Мелбурн у бојама Србије /видео/

„Ђаволи“ су од другог минута утакмице имали играча више, с обзиром на то да је Александре Јанкевиц добио директан црвени картон због прекршаја.

Десни бек Јунајтеда Арон Ван-Бисака је у 16. постигао први гол на Олд Трафорду, седам минута касније прецизан је био Маркус Рашфорд.

Потпуни дебакл Саутемптона у првом полувремену потврдио је аутоголом Јан Беднарек у 34. минуту, а 300 секунди касније у стрелце се, на другу асистенцију Лука Шоа на мечу, уписао Единсон Кавани.

​Солскјер је мирне душе могао у полувремену да остави на клупи Каванија и Шоа, а у игру су ушли Антони Марсијал и Дони ван де Бек.

У 53. минуту је Холанђанин добио жути картон, а у истим тренуцима Саутемптону је поништен гол због офсајд позиције.

Мрежа гостију је поново била мета у 69. минуту је прецизан био Марсијал, а до краја меча Јунајтед је уписао још три гола.

Најпре је седми гол за славни клуб постигао Скот Мектомини, у 87. минуту је Бруно Фернандеш реализовао пенал, досуђен, уз црвени картон, Беднареку, Марсијал је погодио у 90, а резервиста Данијел Џејмс је ставио тачку у трећем минуту надокнаде времена.

Јунајтед и Сити су изједначени на врху табеле Премијер лиге са по 44 поена, али плави тим има шансу да се поново одлепи, у среду од 19.00 против Барнлија.