Барселона била пред дебаклом, али питао се и Меси – чиста „десетка“ Аргентинца

© AP Photo / Joan MonfortЛионел Меси, Барселона
Лионел Меси, Барселона - Sputnik Србија, 1920, 04.02.2021
Фудбалери Барселоне на волшебан начин извукли су се против Гранаде у четвртфиналу Купа краља, а Лионел Меси још једном нас је подсетио зашто је један од најбољих играча свих времена.

Аргентинац је доминирао тереном, било га је свуда и спада међу најзаслужније за велики повратак каталонског клуба у утакмицу. Барселона је до 88. минута имала два гола заостатка и чинило се да ће завршити такмичење.

Ипак, ношена Месијем, Гризманом и Албом за само четири минута успела је да дође до изједначења и продужетака.

Гранада је „од готовог направила вересију“ и свима је било јасно да ће се тешко извући у додатних 30 минута против фаворизованог противника.

Гости су постигли чак три гола у продужецима, а занимљиво Меси код ниједног није био асистент или стрелац. Међутим, и поред тога играо је кључну улогу у тим нападима и на крају је Барселона победила са 5:3.

Иако је званично играч утакмице Антоан Гризман, специјализовани фудбалски сајт „Софаскор“, који прати учинак фудбалера на терену, дао је Месију оцену 10.

Аргентинац је имао чак 10 кључних додавања, 11 удараца ка голу противника, успешно је остварио девет од 13 дриблинга, а освојио је 12 од 19 дуела.

На све то, иако ускоро пуни 34 године, на терену је провео свих 120 минута.

Иако се Барселона мучи ове сезоне и пролази кроз веома турбулентан период, Меси је играч који на скоро сваком мечу испоручи оно што се од њега очекује.

Вишеструком освајачу Златне лопте у јуну истиче уговор и ускоро бисмо могли да сазнамо где ће наставити каријеру. Велике шансе су да ће, по први пут у каријери, отићи из Барселоне јер је годинама незадовољан пословањем клуба.

Меси је летос захтевао да оде, али је ипак одлучио да одради последњу сезону у клубу који му је све дао и ком је он све дао.

Партијама против Гранаде показује да има још неколико добрих сезона испред себе и сви жељно ишчекују коначну одлуку. За сада највише се прича о одласку у Манчестер сити и Пари Сен Жермен.

Дмитровић за Спутњик: Стигло пиво од ванземаљца Месија, попићу једно за Нову годину