Партизан тоне све дубље у АБА – Јошило бриљирао у победи Игокее у Београду

© Фото : АБА / Партизан НИС / Драгана Стјепановић Кошаркаш Партизана Новица Величковић
Кошаркаш Партизана Новица Величковић - Sputnik Србија, 1920, 06.02.2021
Кошаркаши Партизана изгубили су на домаћем терену од Игокее 83:75 у 18. колу АБА лиге.

Изабраници Саша Филиповског наставили су са лошим партијама у регионалном такмичењу и сваком утакмицом су све даље од борбе за прва четири места.

Игокеа је остварила веома важну победу и још једном су показали да су легитиман кандидат за плеј-оф, те да се ниједан клуб неће наиграти против њих.

Икс фактори у екипи Драгана Бајића били су Марко Јошило и Ентони Клемонс који су погађали у завршници. На другој страни непрецизни су били Загорац и Перкинс и Партизан је претрпео десети пораз у сезони.

Најефикаснији код црно-белих био је Рашон Томас са 18 поена, Загорац је постигао 15, Пејџ 14, а Јарамаз и Величковић су убацили 11.

Победника су предводили Јошило, Атић и Илић са по 16 поена.

Домаћи кошаркаши добро су отворили утакмицу, средином прве четвртине имали су благу предност, али веома лоше су финиширали овај период, те је Игокеа имала седам поена предности после десет минута игре – 16:23.

Током друге деонице на терену није било много промена. Играло се углавном кош за кош, гости из Лакташа су одржавали предност и црно-бели никако нису могли да преокрену резултат.

На петнаестоминутну паузу отишло се са резултатом 36:42.

Почетак трећег периода није обећавао за Партизан. Кошевима Илића и Клемонса предност Игокее износила је +10 (43:53) и чинило се да екипа Саша Филиповског полако губи утакмицу.

На крилима Томаса, Пејџа и Јарамаза, црно-бели вратили су се у меч и до краја четвртине на семафору је био егал – 62:63.

У последњој четвртини Партизан је имао неколико шанси да дође до потпуног егала, који би му дао шансу да преокрене резултат и победи, али Игокеа није то дозволила и заслужено односи два бода из Београда.