Ђоковић демонстрирао силу на старту Аустралијан опена!

© AP Photo / Rick RycroftНовак Ђоковић
Новак Ђоковић - Sputnik Србија, 1920, 08.02.2021
Новак Ђоковић, најбољи тенисер света, бриљантном партијом започео је одбрану титуле на Аустралијан опену и у првом колу је максималним резултатом (3:0) савладао француског играча Жеремија Шардија.

Ђоковић је имао потпуну контролу меча и до тријумфа је стигао са 6:3, 6:1 и 6:2 по сетовима.

Српски играч је већ у првом гему првог сета направио брејк, у седмом је пропустио једну прилику за то, али у деветом није.

За само 32 минута игре Новак је завршио први сет и повео са 1:0.

У наставку је Ђоковић демонстрирао силу, повео је са 4:0, а до краја другог сета је ривалу дозволио да освоји само један гем.

Брејк је Ђоковић направио и на старту трећег сета, али је у наставку Француз успео да пронађе ритам у сервису и да продужи гемове које је отварао почетним ударцем.

Без обзира на то, Новак је био агресиван, нападао је ривала и добијао размене, а у петом гему је стигао до брејк шансе.

Деловао је Ђоковић нервозно у тим тренуцима, као да је желео што пре да заврши меч, али је ипак морао да иде корак по корак.

И другу брејк прилику у петом сету Новак је пропустио лошим форхендом, трећу је спасао Шарди срећним волејем на мрежи, али је четврту брејк прилику Ђоковић искористио и повео са 4:1, после веома исцрпљујућег, најдужег гема у мечу.

Следећи је био лаган, Новак није дозволио ривалу ни на тренутак да помисли на рибрејк, па је Француз сервирао за опстанак у мечу.

Шарди је освојио прва два поена, Новак је намеру да нападне показао сјајном бекхенд паралелом, али је потом промашио из форхенда, омогућивши противнику прилику да освоји и други гем у сету.

То је било све за Шардија у овом мечу, Ђоковић је лако стигао до меч лопте у осмом гему трећег сета и искористио је за крај дуела, 14. са Французем који га никада није победио..

Његов ривал у наредном колу биће Френсис Тијафо, тренутно 62. играч на АТП листи.

​► Лајовић после велике драме и пет сетова савладао Украјинца!