Прекинута серија Кингса, Јута игра најбољу кошарку у НБА

© AP Photo / Rich PedroncelliТобајас Херис и Диерон Фокс
Тобајас Херис и Диерон Фокс - Sputnik Србија, 1920, 10.02.2021
Кошаркаши Сакраменто Кингса изгубили су од Филаделфије 76ерс 119:111, чиме је окончана њихова серија од четири узастопне победе.

Екипа из престонице Калифорније игра одлично ове сезоне, изнад свих очекивања, али против најбољег тима Истока није могла и до пете победе заредом.

Гости из Филаделфије боље су отворили утакмицу, међутим, изабраници Лука Волтона вратили су се у меч и на полувремену су имали пет поена предности – 71:66.

До краја утакмице био је егал, а 76ерси утакмицу су преломили у последњим минутима. Џоел Ембид био је човек који је донео превагу са кошевима у завршници.

Ембид је био најефикаснији са 25 поена, 17 скокова и шест асистенција, а пратили су га Херис и Кари 22, као и Симонс са 14, седам скокова и девет асистенција.

На другој страни Диерон Фокс је постигао 34 поена уз 10 асистенција, Хилд је постигао 21, а Бегли јуниор 17 поена.

Филаделфија има скор 18/7, а Сакраменто 12/12.

Ако је Фила најбоља екипа Истока, онда је Јута то на Западу. Франшиза из Солт Лејк Ситија наставила је са сјајним партијама и у ноћи између уторка и среде остварила је 20. победу у 25 одиграних мечева.

Џезери су били бољи од Бостон Селтикса (122:108), а до тријумфа предводио их је сјајни Донован Мичел са 36 поена и девет асистенција.

Руди Гобер је имао 18 поена, 12 скокова и три блокаде, а Џон Инглс је убацио 22 уз шест асистенција.

У пораженом тиму Браун је постигао 33 поена, а Тејтум 23.