Анћелотијево дување у врућу кафу засенило девет голова у двобоју Евертона и Тотенхема /видео/

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаКарло Анћелоти
Карло Анћелоти - Sputnik Србија, 1920, 11.02.2021
Спектакуларну фудбалску представу крунисану с девет голова приредили су Евертон и Тотенхем у мечу осмине финала ФА Купа. „Карамеле“ су славиле голом Бернарда у 97. минуту, док је тренер Карло Анћелоти у тим тренуцима ноншалантно хладио своју врућу кафу коју је држао у руци.

И успео је! Привукао је пажњу навијача на Острву, а и шире. Друштвене мреже усијале су се због таквог потеза искусног италијанског стручњака који је при резултату 5:4 био смирен и дувао је у своју кафу.

​Бројни корисници Твитера описали су Анћелотијеву реакцију као нешто фантастично и генијеално, док појединци иду толико далеко да је то нешто најоригиналније што су видели од једног тренера и да је у питању најбоља прослава тренера икада. Али, укуси су различити и о њима не треба расправљати.

Али, да се вратимо на утакмицу и шта се заправо све издешавало на „Гудисон парку".

Тотенхем под командом Жозеа Муриња је повео преко Давинсона Санчеза већ у трећем минуту, да би у последњих девет минута првог полувремена била виђена чак још четири поготка.

Доминик Натанијел Калверт-Луин је за свега 120 секунди двапут матирао Љориса. Прво у 36, затим у 38. минуту. Уследила је хладнокрвна реализација Гилфија Сигурдсона из пенала, да би Корејац Сон оставио „певце“ у игри поготком у 45+3 минуту првог дела игре.

Српски фудбалер Андрија Калуђеровић у дресу Звезде (2011) - Sputnik Србија, 1920, 11.02.2021
Калуђеровић за Спутњик: Живот ме натерао да се вратим у Рад, касно је за репрезентацију

Наставак је донео атомски фудбал и отворено игру на обе стране, па је Тотенхем преко дефанзивца Санчеза, уједно и двоструког стрелца на овом сусрету, стигао до изједначења.

Нису ни 10 минута издржали Кејн, Али и другови да сачувају резултат, већ је Ришарлисон донео ново вођство домаћину - 4:3. Ипак, управо је Кејн морао да „вади кестење из ватре“ и успео је да врати Тотенхем у егал.

Уследили су два продужетка по 15 минута, а тачку на „И“ ставио је омалени Бразилац Дуарте Бернард голом у 97. минуту. И док су сви у табору „плавих“ били еуфорични, Карлето је одлучио да буде хладан ко шприцер и да дува у своју врућу кафу, након што се Евертон пласирао у четвртфинале ФА Купа, које је заказано за 20. фебруар.