Партизан се двапут опекао, па се после драме осветио Борцу и пласирао у полуфинале

© Фото : АБА/КК ПартизанКошаркаши КК Партизан
Кошаркаши КК Партизан - Sputnik Србија, 1920, 11.02.2021
Кошаркаши Партизана победили су Борац из Чачка у четвртфиналу Купа Радивоја Кораћа резултатом 76:72. Црно-бели су се осветили Чачанима за два пораза у АБА лиги ове сезоне, пласиравши се у полуфинале поменутог такмичења где ће одмерити снаге с бољим из дуела Црвена звезда – Раднички који је заказан за 21 час.

Двапут се Партизан опекао у дуелима са Борцем, па је тренер Сашо Филиповски знао како треба да припреми екипу за нокаут дуел у Купу Радивоја Кораћа.

И успешно су изабраници македонског стручњака одрадили посао. Од самог почетка меча контролисали су резултат, а капитен Новица Величковић уписао је 500. наступ у црно-белом дресу.

​Фантастично је сусрет отворио амерички центар Ерик Мика, који је од уводних осам поена Партизана постигао чак шест, док су преостала два дело Огњена Јарамаза с линије слободних бацања - 8:3.

Чачани су прву четвртину изгубили са прихватљивих 20:16, пре свега захваљујући Трифуновићу, који је у финишу нанизао пет поена.

У другој четвртини Борац је кренуо рафалном паљбом с линије за три поена, а Чарапић и Гавриловић су са две тројке обезбедили изједначење – 28:28. Пред крај четвртине уследили су поени Ерика Мике, који је поново вратио Партизан на безбедно одстојање – 32:28.

Затим је тројку погодио Маркус Пејџ уследили су поени Новице Величковића с линије слободних бацања, као и полагање капитена, па су црно-бели на одмор отишли са осам поена предности.

На полувремену је Ерик Мика био најефикаснији у табору Партизана са 15 поена, док је с друге стране Чарапић био на коти осам.

Клуб из Хумске почео је да погађа шутеве за три поена, што их је у једном тренутку подигло на плус 14. За разлику од Партизана Борац није погодио ниједну тројку, све до последњег минута, када је био прецизан Џонс. Трећа четвртина окончана је резултатом 62:49.

​Поменутих 13 поена предности била је превелика предност да би је црно-бели прокоцкали. Сигурно су им у глави била претходна два сусрета с Чачанима, после којих су погнуте главе напуштали паркет.

И потпуно неочекивано се закувало у самом финишу. Права драма виђена је у Новом Саду, с обзиром на то да је Борац у једном тренутку пришао на свега кош заостатка – 74:72.

Ипак, Уследила је двојка црно-белих, који нису желели да дозволе чудо и меч је завршен резултатом 76:72, па сада имају дан одмора и чекају Звезду или Раднички у полуфиналу Купа Радивоја Кораћа.

► Мутина Војводина шокирала ФМП у Купу Радивоја Кораћа!