Лојд трагичар – десеткована Звезда изгубила у драматичном финишу од Зенита

© Фото : АБА лига/Црвена звездаЏордан Лојд и Огњен Добрић, кошаркаши Црвене звезде
Џордан Лојд и Огњен Добрић, кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 19.02.2021
Кошаркаши Црвене звезда поражени су од Зенита 76:75 у 25. колу Евролиге.

Џордан Лојд, кошаркаш Црвене звезде, могао је да буде херој, али је на три секунде до краја промашио полагање и победа је отишла у руке екипе из Санкт Петербурга.

У дворани „Александар Николић“ виђена је одлична кошарка, десеткована Звезда успела је да се врати из великог заостатка и дође до егала.

На три минута до краја, после коша уз фаул Алексе Ускоковића, резултат на семафору био је нерешен (69:69), те смо у завршници гледали драматичан меч.

Први напад у последњем минуту имала је Звезда, на семафору је било (72:72), лопта је била код Давидовца који је леђима напао Пенгоса. Уследило је удвајање, Давидовац је избацио лопту до Добрића, а овај је погодио тројку – 75:72!

У наредном нападу Артурас Гудаитис погодио је прво слободно бацање, друго је промашио, али је Понитка ухватио лопту у нападу, додао је до Пенгоса који погађа тројку – 75:76.

До краја утакмице остало је 27 секунди и лопта је била за Звезду. Тада су на сцену ступиле судије које су досудиле фаул у нападу Огњену Кузмућу, те је на 15 секунди до краја лопта била за Зенит.

Преокретима никад краја! Кошаркаши Зенита нису успели да за пет секунди изведу лопту, па је ипак Звезда имала напад за победу.

Џордан Лојд добро је пробио одбрану екипе из Санкт Петербурга, потом је наслонио лопту на таблу, то је урадио нешто јаче и промашио је. До краја је остало три секунде, а Кеј Си Риверс је имао два слободна. Промашио је оба, Звезда није успела да организује напад и поражена је.

Најефикаснији у редовима Звезде био је Лојд са 21 поеном, Добрић је постигао 13, а Давидовац осам. Победника је предводио Пенгос са 25 поена и седам асистенција.

На почетку утакмице играло се кош за кош. Зенит је углавном био у минималном плусу, а како је Звезда мало попустила у завршници, гости су то успели да искористе и дођу до осетније предности – 16:22.

Изабраници Ћавија Паскавала добру игру са краја прве деонице пренели су у другу, односно обрнуто – Звезда је лошу игру пренеле у наставак, те је убрзо имала двоцифрени заостатак (18:30).

До краја четвртине гости из Санкт Петербурга одржавали су предност, Звезда се мучила и на полувремену је имала заостатак од 12 поена – 36:48.

​На почетку треће четвртине није се чинило да ће се нешто променити на семафору, али црвено-бели заиграли су боље и мало по мало топили су заостатак.

Важну улогу играо је Огњен Добрић са две тројке (50:56), а на крају је и Давидовац погодио ван линије 6,75, те је Звезда у последњу четвртину ушла са свега -5 – 56:61.

Четврту четвртину изабраници Дејана Радоњића отворили су серијом 6:0 и Звезда је повела први пут од почетка меча – 62:61.

У завршници меча десило се оно што смо описали на почетку текста, Звезда није успела да дође до великог подвига и доживела је 17. пораз у елитном кошаркашком европском такмичењу.

Србија се на крилима Петрушева пласирала на Европско првенство!