Бјелица одиграо утакмицу сезоне /видео/

© AP Photo / Rich PedroncelliСрпски кошаркаш Немања Бјелица против Мајамија
Српски кошаркаш Немања Бјелица против Мајамија - Sputnik Србија, 1920, 19.02.2021
Српски кошаркаш Немања Бјелица одиграо је утакмицу сезоне у поразу његових Сакраменто Кингса од Мајами Хита.

Бјелица је, због повреда саиграча, био део прве петорке Кингса, али, нажалост, у поразу од Мајамија резултатом 118:110.

Он је за старт тренера Лука Волтона наградио најбољом партијом сезоне, па је за 35 минута убацио 25 поена (11/21 из игре) и додао осам скокова, три асистенције и две украдене лопте.

Крилни центар репрезентације Србије је тек неколико пута ове сезоне био двоцифрен, а ниједном није постигао више од 15 поена, нити одиграо више од 28 минута.

Кингси су били без центра Ришона Холмса и крила Харисона Барнса, па је Бјелица морао додатно да „повуче“, али то није било довољно да његова екипа избегне пети пораз у низу.

Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 19.02.2021
Јокић пише историју – први пут у каријери стартер на Ол-стару!

Мајами је средином треће четвртине имао огромних +23, а предност се минимално смањила и до средине последње деонице.

Последњи трзај Сакрамента се десио, па је серијом од 13:2 разлика значајно смањена, али је у том тренутку време исцурело са семафора.

Код победника видели смо чак два трипл-дабла – први од стране Џимија Батлера (13 поена, 10 скокова, 13 асистенција), а други од стране Бема Адебаја (16 поена, 12 скокова, 10 асистенција).

Код поражених имали смо два дабл-дабла – први од стране Марвина Беглија (19 поена, 10 скокова), а други од стране Диерона Фокса (11 поена, 10 скокова).

Током викенда играју се мечеви у оквиру НБА „прајмтајм“ иницијативе, ради се о дуелима Мајамија и Лејкерса, односно Бостона и Њу Орлеанса, уз директан пренос на Арени спорт.