Успешно сте се регистровали!
Молимо вас, улогујте се путем линка који вам је послат на
Репрезентативац Србије Филип Петрушев - Sputnik Србија

Србија се на крилима Петрушева пласирала на Европско првенство!

Кошаркашка репрезентација Србије пласирала се на Европско првенство победом над Грузијом – 92:66.

Србију је на овом сусрету са клупе предводио Дејан Милојевић, пошто селектор Игор Кокошков није могао да се прикључи екипи услед обавеза у Фенербахчеу.

Наши кошаркаши урадили су оно због чега су дошли у Тбилиси – победом над домаћом селекцијом и математички су обезбедили пласман на шампионат Старог континента.

Србију је до победе предводио талентовани Филип Петрушев који је на овом сусрету дебитовао у сениорској репрезентацији.

Центар Меге утакмицу је заршио са 27 поена, шест скокова и две асистенције – индекс 30.

Њега су још пратили Анђушић са 22 поена, Аврамовић је додао девет, док су Јарамаз и Радуљица постигли шест.

„Орлови“ су одлично отворили утакмицу и после неколико минута игре резултат на семафору био је – 2:11.

Српски кошаркаши играли су гранитну одбрану, напад је добро функционисао, али то је било само на почетку.

Изабраници Дејана Милојевића лоше су завршили прву четвртину, убацили су само два поена за четири минута, те је после 10 минута резултат био – 10:13.

Поени су се тешко постизали, гледали смо фестивал промашаја, међутим, Филип Петрушев и Данило Анђушић ушли су у добар ритам, па је и Србија заиграла боље.

Коначно су и тројке кренуле да улазе и Србија је, за разлику од прве деонице, одлично финиширала прво полувреме – 31:37.

Бриљирао је Петрушев са 16 поена, док је Анђушић постигао 10.

Трећа четвртина била је одлучујућа за исход утакмице. Србија је фуриозно отворила овај период, са три тројке у три напада, те је и предност први пут била двоцифрена.

До краја деонице наши кошаркаши нису попуштали, погађали су из свих позиција и пред последњих десет минута игре имали су +14 – 51:65.

У четвртој четвртини предност је само расла и Србија је на крају заслужено славила против Грузије и тиме обезбедила пласман на Европско првенство.

17:53 19.02.2021
40' Крај! Убедљива победа Србије над Грузијом – 66:92!

Обезбеђен је пласман на Европско првенство!

17:49 19.02.2021
Тројка и Филипа Петрушева – 62:86!

Његов 27. поен!

17:47 19.02.2021
38' Погодак и Симанића – 58:83
37' Анђушић сјајан – 58:81

Србија је одавно сломила отпор противника, чека сам крај утакмице.

17:43 19.02.2021
36' Грузија углавном поентира са пенала – 57:78
17:40 19.02.2021
Сјајно! Нова тројка Анђушића – 54:78

На пет минута до краја наши кошаркаши имају 24 поена предности.

Илија Зурос затражио је тајм-аут.

17:39 19.02.2021
Доминација Србије – 54:75

Први пут имамо више од 20 поена предности. Поентирао је Алекса Аврамовић, његов девети поен.

17:38 19.02.2021
17:34 19.02.2021
Закуцавање Филипа Петрушева – 54:71

Његов 24. поен!

17:33 19.02.2021
33' Сјајан кош Алексе Аврамовића – 54:69

После продора.

Радуљица је прецизан под кошем Грузије – 54:67
Шермадини поентира – 54:65
17:31 19.02.2021
32' Почела је четврта четвртина – 52:65

Арбитри су дали техничку Аврамовићу за фолирање, иако је добио ударац у лице.

17:29 19.02.2021
17:27 19.02.2021
30' Крај треће четвртине – 51:65

Алекса Аврамовић поентирао је на истеку четвртине и Србија пред последњу деоницу има +14, 51:65.

17:25 19.02.2021
Још једна тројка! Погађа Ребић – 51:63

Феноменална четвртина наших кошаркаша. До краја треће деонице остало је још 60 секунди.

17:23 19.02.2021
29' Са свих страна „сипамо“ – 49:60

Тројка Алексе Аврамовића.

17:21 19.02.2021
Нови кош Филипа Петрушева – 48:57

Сјајан деби играча Меге у дресу Србије.

Буржанадзе погађа преко Симанића, уз фаул – 48:55
17:19 19.02.2021
28' Петрушев поентира преко Шермадинија – 45:55
17:18 19.02.2021
27' Тројка за Грузију – 45:53

Дејан Милојевић затражио је тајм-аут после тројке Санадзеа.

17:17 19.02.2021

Петрушев има 18 поена и пет скокова.

17:16 19.02.2021
26' Санадзе прекида серију Србије – 42:53
Тројка Данила Анђушића – 40:53!

Све функционише у нашој игри у трећој четвртини.

17:14 19.02.2021
25' Дангубић прецизан са полудистанце – 40:50

Одржавамо предност.

Леп погодак Петрушева – 37:48
17:13 19.02.2021
24' Буржанадзе поентира – 37:46

Грузија смањила заостатак на једноцифрен.

Кош Санадзеа после скока у нападу – 35:46
17:12 19.02.2021
17:09 19.02.2021
23' Браво, тројка и Дангубића – 33:46!

Сјајно!

Дангубић погађа трећу тројку Србије у другом полувремену. Илија Зурос морао је да затражи тајм-аут.

17:08 19.02.2021
Тројка и Јарамаза – 33:43!

Одлично отварамо друго полувреме!

22' Санадзе погађа тежак шут – 33:40
17:07 19.02.2021
21' Почело је друго полувреме – 31:40

Анђушић погађа тројку!

16:53 19.02.2021
16:51 19.02.2021
Крај првог полувремена – 31:37!

Данило Анђушић поентирао је на крају првог полувремена, те Србија има +6 на полувремену!

Бриљира Петрушев са 16 поена, док је Анђушић убацио 10.

На другој страни Шермадини има 12, а Френкамп 10.

Тројка Петрушева – 29:35!

Браво, одлично финишира наша селекција прво полувреме.

16:50 19.02.2021
20' Последњи минут првог полувремена – 29:32

Шермадини је погодио оба слободна бацања.

16:48 19.02.2021
Враћа тројку Анђушић – 27:32!

Прва тројка за нашу репрезентацију!

16:47 19.02.2021
19' Тројка Берешвилија – 27:29

На истеку напада, штета...

16:46 19.02.2021
Потом и кош Петрушева – 24:29
Кош Огњена Јарамаза – 24:27
16:45 19.02.2021
18' Центар Грузије прави проблем нашим играчима – 24:25

Шермадини је погодио оба слободна бацања, 24:25.

Претходно је Филип Петрушев промашио тројку.

16:44 19.02.2021
Шермадини погађа преко Радуљице – 22:25
16:43 19.02.2021
17' Френкамп сигуран – 20:24

Американац у редовима Грузије погодио је оба слободна бацања, 20:24.

16:42 19.02.2021

Подршка на друштвеним мрежама.

16:41 19.02.2021
16' Кош после скока у нападу – 18:24

Мирослав Радуљица добро се позиционирао и само вратио лопту у кош.

16:39 19.02.2021
15' Погађа Петрушев – 18:22

После офанзивног скока кошаркаша Меге постиже свој десети поен.

Поново поени са пенала – 18:20

Данило Анђушић погодио је три слободна бацања, пошто је претходно фаулиран при шуту за три поена.

16:38 19.02.2021
Поентира Шермадини – 18:17

Лоша одбрана Радуљице и центар Грузије лако је погодио поред њега.

16:37 19.02.2021
14' Ребић је убацио оба слободна – 16:17

Србија тешко постиже поене из игре.

16:35 19.02.2021
14' Вођство Грузије – 16:15

Поентирао је Френкамп, те је Дејан Милојевић затражио тајм-аут.

16:34 19.02.2021
13' Санадзе је погодио оба бацања – 14:15

Плус Грузија има напад. Бекаури је промашио тројку за вођство.

На другој страни Петрушев је био непрецизан.

16:29 19.02.2021
13' Мало поена у Тбилисију – 12:15

Прво је Алекса Аврамовић промашио полагање, а потом је и Данило Анђушић после офанзивног био непрецизан ван линије 6,75.

Арбитри су неколико минута да ли се ради о намерном фаулу и на крају су то и досудили. Јарамаз је прекинуо контру и Санадзе ће имази два слободна.

16:25 19.02.2021
12' Први поени Апића – 12:15

Коначно кош наших репрезентативаца.

16:24 19.02.2021
11' Буржанадзе погађа са полудистанце – 12:13
16:23 19.02.2021
11' Почела је друга четвртина – 10:13

Марко Луковић направио је грешку у корацима, лопта је за Грузију.

16:22 19.02.2021
16:18 19.02.2021
10' Крај прве четвртине – 10:13

Прилично неефикасна прва четвртина.

Србија је одлично отворила утакмицу, повела са +9 (2:11), али веома лоше је финиширала прву деоницу, те после 10 минута има три поена предности – 10:13.

16:17 19.02.2021
8' Петрушев прекида серију Грузије – 10:13

Поентирао је млади српски кошаркаш под кошем Грузије.

16:16 19.02.2021
8' Грузија ухватила ритам – 8:11

Нови кош Ђорђа Шермадинија.

Марко Луковић промашио је шут за три поена.

16:15 19.02.2021
7' Нови кош домаће селекције – 6:11

Поентирао је Ђорђо Шермадини.

На другој страни Радуљица је направио фаул у нападу, лопта је за Грузију.

7' Кош Френкампа – 4:11

Американац из редова Грузије погодио је од таблу.

16:12 19.02.2021
6' Нови погодак Петрушева – 2:11

Филип Петрушев поентирао је у рекету Грузије за великих девет поена предности, 2:11.

16:08 19.02.2021
5' Наши играчи у предности

Јарамаз је истрчао контру, фаулиран је и погодио је једно слободно бацање, 2:7.

Френкамп је промашио тројку, а на другој страни није поентирао ни Мирослав Радуљица.

Одлична одбрана наше селекције и кошаркаш из Грузије прави грешку у корацима.

16:07 19.02.2021
4' Добар почетак Србије

Први поени за Данила Анђушића, 2:6.

Нови промашај Шермадинија, а потом је непрецизан био и Петрушев.

16:05 19.02.2021
3' Егал

Добра одбрана Петрушева, међутим, Дангубић је изгубио лопту и Грузија поентира после контранапада, 2:4.

Дангубић није успео да поентира. На другој страни фаул у нападу Шермадинија.

16:03 19.02.2021
2' Први поени Србије

Два слободна бацања за Филипа Петрушева, дебитанта у националном дресу Србије.

Млади центар погодио је оба бацања, 0:2.

Боколишвили је промашио тројку, одлична одбрана наших играча.

Шермадини прави фаул над Радуљицом и српски играч иде на линију за слободна бацања. Погодио је оба, 0:4.

16:00 19.02.2021
1' Почела је утакмица

Први напад имају кошаркаши Грузије.

Грузија није успела да поентира, лопта је за наш тим. Анђушић није успео да поентира.

15:43 19.02.2021
Селектор кошаркаша Србије Игор Кокошков (десно) и његов помоћник Дејан Милојевић - Sputnik Србија, 1920
15:38 19.02.2021
Момци су спремни!
15:33 19.02.2021
Финска победила Швајцарску, шта то значи за нас?

Финци су овом победом (92:84) обезбедили пласман на ЕП, пошто имају бољи међусобни скор од Швајцарске.

Нашој репрезентацији сада је потребно да победи Грузију или Швајцарску у последњем колу. Уколико изгубимо оба меча, нећемо се пласирати на Евробаскет.

О томе нико не мисли, ипак смо вицешампиони Европе и очекујемо обе победе у последњем циклусу квалификација.