Шамар за шамаром – Дон Карло одржао буквицу Клопу и нанео четврти пораз заредом!

© AFP 2023 / PHIL NOBLEКарло Анћелоти и Јирген Клоп
Карло Анћелоти и Јирген Клоп - Sputnik Србија, 1920, 20.02.2021
Фудбалери Евертона остварили су велику победу победивши највећег ривала Ливерпул на Енфилду – 2:0.

Изабраници Карла Анћелотија први пут у 21. веку славили су у „Мерсисајд дербију“ на Енфилду, чиме је ова победа још већа.

Ливерпул, актуелни шампион Енглеске, претрпео је четврти пораз заредом у Премијер лиги, сада имају 16 бодова мање и утакмицу више од Манчестер ситија, те могу да се опросте од одбране титуле.

Видећемо каква ће судбина бити Јиргена Клопа, с обзиром да ниједан власник не трпи неуспехе, а ови Ливерпулови су баш велики и поразом пали су на седмо место.

Евертон је последњи пут победио Ливерпул као гост давне 1999. године и ова генерација „карамела“ биће упамћена као прва која је славила на Енфилду у трећем миленијуму.

Победу екипи италијанског стручњака донели су Ришарлисон голом у трећем минуту и Сигурдсон из пенала у 83.

Код првог гола Родригес је додао лопту до Бразилца који је рутински савладао сународника на голу Ливерпула.

До првог полувремена Џордан Хендерсон имао је добру шансу, али је Џордан Пикфорд одбранио.

У другом полувремену Евертону је поништен један гол, Мо Салах је промашио фантастичну шансу... Чинило се да ће остати 0:1, али Арнолд је скривио пенал и Евертон је добио шансу за 0:2

Сигурдсон је узео лопту и дуплирао предност гостију.

До краја се резултат није мењао и Евертон је прекинуо серију од три утакмице без победе, док је Ливерпул наставио са мучењем.