Влаховић наставио да терорише мреже у Италији /видео/

© AP Photo / Fabio FerrariСрпски фудбалер Душан Влаховић у дресу Фиорентине
Српски фудбалер Душан Влаховић у дресу Фиорентине - Sputnik Србија, 1920, 20.02.2021
Српски репрезентативац Душан Влаховић одиграо је још једну фантастичну утакмицу у победи Фјорентине над Специјом - 3:0 у 23. колу Серије. Нападач „виоле“ је постигао гол и уписао асистенцију, чиме је статистички гледано уз Кастровилија, био најбољи актер меча.

Фиорентина је била фаворит против Специје која је у прехтодном колу приредила сензацију и савладала Милан (2:0) без примљеног гола. Јасно је да против таквог ривала морате да будете опрезни, па зато не чуди што су „љубичасти“ били стрпљиви.

​Тим који с клупе води искусни Ћезаре Прандели имао је подређену улогу на терену у првих 45 минута, јер је Специја имала чак седам удараца, од чега два у оквир гола Драговског, док Фиорентина није озбиљније запретила Проведелу.

Драган Стојковић - Sputnik Србија, 1920, 20.02.2021
Ексклузивно Пикси: Да, бићу селектор Србије!

Ипак, у другом полувремену потрпуно друга прича на терену. Управо је Влаховић већ у 48. минуту успео у скоку да дохвати левом ногом једну тешку лопту, коју је упутио Кастровили и да је спроведе у мрежу. Талентовани нападач је у стилу највећих мајстора, попут праве „деветке“, одреаговао у поменутој ситуацији.

Уследила је консултација ВАР, али је видео-технологија показала да Кастровилију није побегла лопта у гол-аут целим обимом, па је некадашњи шпиц Партизана стигао до деветог гола у Серији А ове сезоне. то је свакако фантастичан резултат за фудбалера који има само 21 годину.

„Знали смо да ће утакмица бити тешка и били смо стрљиви. Чекали смо. Желим да захвалим саиграчима и тренеру. Много дугујем Пранделију. Морамо да наставимо овако, да будемо константни јер заједно можемо пуно тога да остваримо", рекао је Влаховић после меча.

Вођство Фиорентине натерало је Специју да се „отвори“, да заигра на све или ништа, и из такве игре гости су били кажњени са још два гола у мрежи.

Прво је Кастровили повећао предност домаћина на 2:0, да би Ејсерик на асистенцију Влаховића поставио коначних 3:0.

Тим из Фиренце је тренутно 12. на табели са 25 бодова из 23 одиграна кола.