Интер је газда Милана – Звезда би могла да искористи очајну форму росо-нера

© AP Photo / Antonio CalanniЗлатан Ибрахимовић
Златан Ибрахимовић - Sputnik Србија, 1920, 21.02.2021
Фудбалери Интера декласирали су Милан у „Дербију дела Мадонина“ - 3:0, чиме су се учврстили на лидерској позицији Серије А са 53 бода, док су росо-нери остали на другом месту са минус четири у односу на градског ривала. То је други везани пораз Милана, па би Црвена звезда, која у четвртак гостује на Сан Сиру могла да искористи њихову лошу форму.

Тренер Милана Стефано Пиоли извео је комбиновани састав у Београду у мечу шеснаестине финала Лиге Европе са Црвеном звездом који је завршен без победника 2:2, како би одморио Ибрахимовића и још неке првотимце, за велики дерби са Интером.

​Ипак, ни таква врста калкулација није спречила да неро-азури дођу до лаке победе над највећим ривалом. Иако је Интер био гост, имао је улогу фаворита, с обзиром на то да је квота на двојку износила 1.85.

И као такав, Интер је у потпуности оправдао улогу папирнатог фаворита. Нису изабраници Антонија Контеа желели било шта да чекају, већ су од првог минута кренули у јуриш ка голу Ђанлуиђија Донаруме, којег је у 93. минуту на Маракани матирао Милан Павков и оставио Милан без тријумфа.

Тандем ЛУ-ЛА, Лукаку - Лаутаро Мартинез био је немилосрдан према црвено-црнима. Већ у петом минуту градског дербија Лаутаро Мартинез је погодио на асистенцију маестралног Белгијанца Лукакуа.

Милан је у неколико наврата покушао преко Златана Ибрахимовића и Турчина Чалханоглуа да се врати у меч, али је маестрални Самир Ханданович показао због чега је један од најбољих чувара мреже данашњице.

Душан Баста - Sputnik Србија, 1920, 20.02.2021
Баста за Спутњик: Звезда није отписана, очекујем Ибру у реваншу

Интер је на полувремену имао предност од једног гола, али је у наставку сусрета одлучио да у потпуности нокаутира љутог ривала. За свега девет минута, у размаку од 57. до 66. минута, Донарума је још двапут морао да вади лопту из мреже.

Прво је Хрват Перишић упослио Лаутара Мартинеза, да би други пут „спојио с голом“ Лукакуа за коначних 3:0.

Јасно је да је Милан који дуго био водећи тим италијанског шампиона у паду форме. То потврђују порази од Специје (2:0) и Интера (3:0), без постигнутог гола. Управо је лоша форма карта на коју би храбра Црвена звезда могла да заигра у четвртак увече, 25. фебруара на Сан Сиру, када гостује Милану у реванш мечу шеснаестине финала Лиге Европе.

► Шамар за шамаром – Дон Карло одржао буквицу Клопу и нанео четврти пораз заредом!