„Из кеца у двојку“: Звезда се мучила, па из два корнера сломила отпор Спартака

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде прослављају гол против Новог Пазара
Фудбалери Црвене звезде прослављају гол против Новог Пазара - Sputnik Србија, 1920, 21.02.2021
Мучили су се фудбалери Црвене звезде на незгодном гостовању у Суботици, где су после преокрета стигли до сва три бода у дуелу 23. кола Суперлиге са Спартаком - 1:2 (1:0). Домаћи тим је после уводних 45 минута имао предност због гола Николе Фуртуле, али су у наставку Мирко Иванић и Секу Саного донели сва три бода црвено-белима.

Дејан Станковић одлучио се за најјачи састав на гостовању у Суботици, чак је екипа заиграла и са два класична шпица - Дијегом Фалчинелијем и Радованом Павковим, док је први пут као стартер на терен истрчао скупо плаћени Филипо Фалко. У постави је био и опорављени Вељко Николић, који је паузирао због проблема са скочним зглобом.

Кренули су офанзивно црвено-бели на северу Србије, али се „голубови“ нису уплашили. Тражила је Звезда и пенал после једне ситуације када је фудбалера домаћих погодила нехотице лопта у руку, али се главни судија није огласио.

​Прва чудна ситуација одиграла се у 27. минуту када је Дејан Станковић из непознатих разлога извео из игре Филипа Фалка, уместо њега је ушао Ел Фарду Бен. Иначе, Фалко је био један од активнијих фудбалера српског шампиона.

А, онда после периода досадног фудбала без превише шанси, уследио хладан туш за Црвену звезду у 35. минуту када је Фуртула „боцнуо“ Милана Борјана. Шимура је упослио Срећковића, који је ефектно упутио завршни пас ка Николи Фуртули, који је хладнокрвно решио ситуацију „један на један“ и донео предност Спартаку.

Био је то уједно и резултат којим се отишло на паузу од 15 минута, иако је Звезда била тим који је створио више прилика, али их нису реализовали њени Италијани - Фалчинели и замењени Фалко.

Друго полувреме отворио је ватромет у Суботици у режији Звездиних навијача, који то редовно раде где год да црвено-бели гостују, па је атмосфера у тим тренуцима гледајући небо, подсећала на новогодишњу ноћ.

Нападала је Станковићева казнена експедиција од самог старта другог дела сусрета, али су жилави гости одолевали. Тренер црвено-белих увео је у игру Гаврића, Срнића и Санога, који су заменили Петровића, Павкова и Родића, а теренска иницијатива исплатила се Звезди у 80. минуту када је Мирко Иванић, најбољи играч тима с Маракане ове сезоне, успео да нађе пут до мреже Спартака и тако сачува Звезду од првог пораза ове сезоне.

После корнера је црногорски репрезентативац био најприсебнији у петерцу домаћина и постигао је погодак, матиравши Дујмовића.

​Свега осам минута било је потребно Звезди да у потпуности преокрене резултат, а поново је корнер био кобан по Спартак. Ударац из угла је баш као код гола Иванића извео Бен, а овога пута је највиши у скоку био Секу Саного

​Испотавиће се да је гол искусног везисте био и последњи на мечу, па су црвено-бели стигли до јубиларне 20. победе ове сезоне у којој имају још два ремија и не знају за пораз. Звезда је остала на плус шест у односу на првог пратиоца Партизан уз утакмицу мање.

Звезда се само резултатски намучила у Суботици, с обзиром на то да, треба бити реалан и признати да су црвено-бели били надмоћнији, погађали су пречке и стативе, промашивали зицере, али на крају нису кажњени због тога.

Српски шампион се после нове „тројке“ окреће реванш сусрету Лиге Европе са Миланом који је заказан за 25. фебруар на Сан Сиру.

► Интер је газда Милана – Звезда би могла да искористи очајну форму росо-нера

► Три гола за три бода – Партизан 12. узастопном победом увеличао јубилеј Станојевића /видео/

► Баста за Спутњик: Звезда није отписана, очекујем Ибру у реваншу