Маестрални Јокић убацио 41 поен у победи Денвера /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић у дуелу са Енесом Кантером
Никола Јокић у дуелу са Енесом Кантером - Sputnik Србија, 1920, 24.02.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Портланд Трејлблејзерсе 111:106, а сјајну партију одиграо је српски кошаркаш Никола Јокић.

Јокић је приредио шоу навијачима крај малих екрана, био је незаустављив, те одбрана франшизе из Орегона није имала решење.

Центар репрезентације Србије био је фокусиран, агресиван и апсолутно је најзаслужнији за 17. победу Денвера у сезони.

Јокић је на терену провео 38 минута, а утакмицу је завршио са 41 поеном, пет скокова, пет асистенција, 17/32 из игре, 3/6 ван линије 7,24 и 4/4 са бацања.

Денвер је од прве четвртине контролисао ритам меча, али крајем друге и почетком треће деонице дозволио противнику да преокрене и дође до предности.

Пред последњих 12 минута резултат је био 78:78, те је било јасно да ће се до краја водити велика борба.

Нагетси су кључну предност остварили у завршници меча, а тачку на утакмицу ставио је Јокић поготком на 90 секунди до краја за +9 (103:94). Блејзерси нису успели да надокнаде велики заостатак и претрпели су пораз.

Поред Јокића у саставу Нагетса добар меч одиграо је само Џамал Мареј са 24 поена и осам асистенција, док је остатак екипе прилично подбацио.

У пораженом тиму Лилард је имао 25 поена и 13 асистенција, Ентони га је пратио са 24, Џонс и Трент су постигли 18, а Кантер је имао 16 и 14 скокова.

Денвер има скор 17/14, а Портланд 18/13.

Српски кошаркаш Бобан Марјановић коначно је добио прилику после више од 20 дана неиграња.

Марјановић се нашао на терену против први пут од 2. фебруара и као и обично искористио је указану шансу.

Боби је против Бостона био на терену 13 минута и умало је дошао до дабл-дабла, 10 поена и осам скокова.

Сјајан меч у победничком тиму одиграо је Лука Дончић са 31 поеном, 10 скокова и осам асистенција, док Селтиксима нису помогле партије Брауна (29 поена) и Тејтума (28 поена).