Бурно вече у Лиги Европе, Звезда остала без новог спектакла /видео/

© AP Photo / Uwe AnspachДетаљ са меча Хофенхајм – Молде
Детаљ са меча Хофенхајм – Молде - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2021
Шеснаестина финала Лиге Европе је завршена, а познати су парови осмине финала. Поред драматичног двомеча Црвене звезде и Милана четвртак је обележило још неколико занимљивих парова.

Дан након завршетка шеснаестине финала извучени су парови осмине финала, а да је Звезда прошла Милан у осмини финала би се састала са још једним гигантом, Манчестер јунајтедом...

Било како било, у четвртак увече виђено је неколико веома занимљивих мечева и изненађења.

Вероватно највећи шок доживели су фудбалери Лестера, који су на домаћем терену поражени од Славије из Прага резултатом 2:0.

Лисице су имале повољан резултат из првог меча (0:0), али то им није помогло да прођу у наредну фазу, иако су били велики фаворити.

Голове против једног од најбољих енглеских премијерлигаша постигли су Лукаш Провод и Абдала Сима.

Арсенал је „кроз иглене уши“ прошао Бенфику, коју је као формални домаћин савладао резултатом 3:2, после преокрета.

Детаљ са утакмице Милан – Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2021
Црвено-бела трагедија у неколико чинова /видео/

Оба меча су одиграна на неутралном терену у Пиреју због стриктних корона-правила широм Европе, а Тобџије су морале да јуре резултат у реваншу.

Након гола Обамејанга, формални гости из Лисабона су повели после мајсторија Дијога Конкалвеса и Рафе Силве.

У 67. минуту изједначио је Киран Тирни, а другим поготком на мечу питање победника је решио Пјер-Емерик Обамејанг, три минута пред истек регуларног дела.

Поприлично изненађење виђено је и у Напуљу, где је Наполи победио Гранаду са 2:1, али испао из Европе.

Изабраницима Ђенара Гатуза минимална победа није била довољна да надокнаде пораз резултатом 2:0 у првом мечу одиграном у Шпанији.

За госте је стрелац био Анхел Монторо, а за домаћина Пјтор Зјелински и Фабијан Руис.

Италијански клуб је имао неколико одличних шанси да меч уведе у драматичну завршницу, али је на крају остао далеко од циља.

Немачки Хофенхајм се прописно обрукао против норвешког Молдеа, пошто је на домаћем терену претрпео пораз од 2:0, након више него солидних 3:3 из првог меча.

Голове за Молде постигао је Еирик Уланд-Андерсеон у 20. и 95. минуту утакмице.

Велику тугу доживели су навијачи ПСВ-а, пошто су имали резултатом од 2:0 који их је против Олимпијакоса водио у наредну фазу, али су примили гол у 88. минуту.

Два поготка Ерана Захавија нису била довољна да спрече вероватно најбитнији погодак у каријери Египћанина Коке.

Даље су прошли и Манчестер јунајтед (против Реал Сосиједада), Ајакс (против Лила), Рома (против Браге), Динамо Загреб (против Краснодара)...

Ово су сви парови осмине финала Лиге Европе, које су мечеви на програму 11, односно 18. марта:

• Ајакс (Холандија) – Јанг Бојс (Швајцарска)
  • Динамо Кијев (Украјина) – Виљареал (Шпанија)