Партизановци продужили Звездину агонију у Евролиги

© Фото : КК Црвена звездаДетаљ са утакмице Црвена звезда – Бајерн Минхен
Детаљ са утакмице Црвена звезда – Бајерн Минхен - Sputnik Србија, 1920, 02.03.2021
Кошаркаши Црвене звезде поражени су на домаћем терену резултатом 78:76 од екипе Бајерн Минхена, у 27. колу Евролиге.

Црвено-белима је ово био седми узастопни пораз у Евролиги, укупно други у исто толико одиграних мечева против Бавараца, односно бившег тренера Партизана Андрее Тринкијерија, ове сезоне.

Звезда се после 27 одиграних мечева налази на претпоследњем месту табеле, са учинком од седам победа и 20 пораза и без икаквих шанси за пласманом у доигравање, док је Бајерн у плеј-оф зони са 17 тријумфа и десет неуспеха.

Мечу је присуствовао и некадашњи тренер Звезде Светислав Кари Пешић, чувени српски стручњак, који је боравио у друштву првог човека тима Небојше Човића и осталих чланова клуба.

​Звезда је имала све у својим рукама пред улазак у последње минуте утакмице, али је на крају пала после изузетно лоше игре у нападу и убојитих напада Вејна Болдвина и бившег играча Партизана, Владимира Лучића.

Пораз црвено-белих се могао наслутити после прве деонице, у којој су били добри дефанзивно, али трагични офанзивно, пошто је за првих десет минута постигла исто толико поена.

Прве поене на утакмици су изабраници Дејана Радоњића постигли тек после око пет минута игре, а Бајерн се мини-серијом у завршници одлепио на пет поена предности (10:15).

​Добра игра Огњена Добрића донела је Звезди преокрет током првог дела друге деонице, а домаћи састав је задржао резултатски вишак све до краја првог полувремена.

У последњим секундама првог полувремена Вејд Болдвин је промашио први шут за два поена на утакмици, а онда и добио техничку грешку, па је Звезда на паузу отишла са предношћу – 35:31.

​Црвено-бели нису добро отворили трећи квартал, али су брзо консолидовали своје редове и серијом од 16:5 први пут дошли до двоцифрене предности.

Поенима Добрића и Симоновића у самој завршници је Звезда дошла до нових +10, али је Болдвин овог пута погодио шут, и то за три поена, па је пред улазак у одлучујући део игре било 57:50.

​Звезда је одржавала предност током четврте четвртине упркос константним притисцима ривала, али је на крају, ипак, виђена драматична завршница.

Лојд је својој екипи донео предност од шест поена на нешто мање од пет минута до краја (68:66), али су гости из Минхена затегли одбрану, па Звезда није постигла ниједан поен током наредна три минута.

​Бајерн је повео после пет везаних поена Владимира Лучића, а црну серију своје екипе из веома тешке позиције прекинуо је Лојд – тројком за 71:70, на нешто мање од два минута до краја.

Нажалост по српски тим, од тог тренутка уследила је нова серија Лучића и Болдвина, после које је Бајерн дошао на +7 на 23 секунде до краја, од чега није било опоравка.

Убедљиво најбољи у пораженом саставу био је Џордан Лојд, који је постигао 26 поена (9/18 из игре), у шест скокова и две асистенције, али и пет изгубљених лопти.

Најбоље су га пратили Кори Волден са 15 и Огњен Добрић са 13 поена, док нико више није био двоцифрен.

На другој страни је играч одлуке био Владимир Лучић, који је имао не претерано спектакуларних десет поена (3/8), али је све постигао у последњој четвртини, односно када се решавало питање победника. Он је, уједно, имао и четири скока, две асистенције и чак три украдене лопте.

Најбољи код Бавараца био је Вејд Болдвин са 27 поена (10/14 из игре), а истакао се и Џејлен Рејнолдс са 13 поена (6/6).