Бурно у Сенти – два црвена, два пенала и победа Звезде /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде на утакмици против Новог Пазара
Фудбалери Црвене звезде на утакмици против Новог Пазара - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су ТСЦ на гостовању 3:1 у 25. колу Суперлиге Србије.

У једном од два дербија ове рунде црвено-бели до 22. победе у сезони дошли су после велике борбе и жустре игре на терену. Голове за Звезду постизали су Павков у 54. и 70. минуту и Канга у 68, док је Лукић у 58. био једини стрелац за ТСЦ.

Током првог полувремена није било много узбуђења, док је друго било потпуно супротно – два пенала, два црвена картона и чак четири гола.

У првом периоду игре виђена је немила сцена на терену када су се сударили Лукић из ТСЦ-а и Милуновић из Звезде. Играчима је указана помоћ и меч је убрзо настављен.

Звезда је повела у 54. минуту преко Милана Павкова. Иванић је додао лопту до нападача екипе из Љутице Богдана који је мало „боцнуо“ лопту и преварио голмана.

Само 60 секунди касније црвено-бели остали су са играчем мање. Гајић је фаулирао Зеца, арбитар је то санкционисао црвеним картоном и пеналом за домаћина. Лукић га је реализовао и на семафору је било 1:1.

ТСЦ је изједначио, имао је и играча више, те су били у веома доброј позицији да угрози актуелног шампиона Србије.

Међутим, десет минута касније стање на терену било је изједначено, пошто је Томановић добио други жути картон.

Иванић је оборен у казненом простору, арбитар је показао на белу тачку, а Томановић је агресивно протестовао због чега је добио други жути картон.

Канга је узео лопту и реализовао једанеастерац.

Звезда се ту није зауставила и до краја утакмице постигла је још један гол.

Павков се нашао на правом месту и уклизавањем је постигао свој други, а Звездин трећи гол на мечу.

До краја утакмице нисмо видели више голова и на семафору је остало је 1:3.

Звезда је првопласирана са 68 бодова, док је ТСЦ остао на седмом месту са 30 бодова мање.