Партизан се распао у Италији – у последњем колу се све решава!

© Фото : АБА / КК ПартизанРашон Томас, кошаркаш Партизана
Рашон Томас, кошаркаш Партизана - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2021
Кошаркаши Партизана поражени су од Трента 69:54, и сада у последњем колу морају да победе Метрополитан убедљивом разликом како би се пласирали у плеј-оф Еврокупа.

Изабраници Саша Филиповског могли су да се победом у Италији приближе Топ 8 фази, али нису успели да у тој намери и сада ће им бити веома тешко да прођу даље.

Шанса и даље постоји, за Партизан је важно што је Локомотива победила француског представника и што од Трента нису изгубили са више од 28 поена разлике.

Најтрофејнији српски кошаркашки клуб сада има скор од две победе и три пораза, и у последњем колу мора да победи Метрополитан са великом разликом јер је у првом мечу против Француза изгубио 79:62.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Рашон Томас са 17 поена, док је победника предводио Гери Браун са 13 поена.

Црно-бели добро су отворили утакмицу, тројком Немање Дангубића повели су 10:8 и до краја четвртине успешно су одржавали предност – 19:15.

Били су у добром ритму изабраници Саша Филиповског, али у другој четвртини уследио је фестивал промашаја – и то на обе стране.

Партизан је без коша био више од пет минута, Тренто је преузео иницијативу и до краја полувремена остао је егал.

На петнаестоминутну паузу отишло се са резултатом 29:28 за домаћина.

Трећа деоница била је кључна за даљи развој дуела. Очајну игру из другог периода, црно-бели пренели су у трећи.

Велики број изгубљених лопти, промашаја, грешака у одбрани... Распала се игра Партизана и предност италијанске екипе само је расла.

На крају Тренто је у четврту деоницу ушао са великих +18 – 56:38.

Партизан је у последњој четвртини успео да смањи заостатак, што ће бити веома важно пред последње коло у ком су све карте отворене. Црно-белима треба убедљива победа да би били сигурни, а да ли ће се то десити сазнаћемо 10. марта.

Да ли ћемо на почетку Игара имати српско-хрватски спектакл?