Лајовић након подвига над Медведевим поражен од Хрвата

© AP Photo / Andy BrownbillДушан Лајовић
Душан Лајовић - Sputnik Србија, 1920, 04.03.2021
Душан Лајовић, српски тенисер, након сензације на старту турнира у Ротердаму и тријумфа над Данилом Медведевим, поражен је од Хрвата Борне Ћорића резултатом 2:0, по сетовима 6:3, 6:2.

Репрезентативац Србије и 27. играч АТП листе, на почетку турнира у Холандији је направио подвиг победивши трећег тенисера и првог носиоца Данила Медведева у два сета после 96 минута игре.

Међутим, изгледа да је Дуци истрошио батерије против Руса, па је против Хрвата испустио шансу да се пласира у четвртину финала турнира у Ротердаму.

За нешто више од сат времена игре Ћорић је лако дошао до победе над за једну позицију ниже рангираним играчем на АТП листи (6:3, 6:2).

Хрват Лајовићу није допустио ниједну брејк прилику, док је само једну своју пропустио и четири пута одузео сервис противнику.

До трећег гема ривали су играли изједначено, Лајовић је без изгубљеног поена узео гем на свој сервис, а Хрват га је пратио уз један изгубљен поен.

Већ у трећем периоду првог сета ситуација за Србина се компликује, али је Лајовић успео да одбрани две брејк прилике за Ћорића.

Међутим, у седмом гему је поклекао без иједног освојеног поена на свој сервис, па је противник повео са 4:3.

Осми гем Ћорић осваја уџбенички, да би у деветом искористио другу сет лопту и повео са 1:0 у сетовима.

Хрватски тенисер је у другом сету повео са 3:0, Лајовић је успео да спречи брејк у шестом, али није у осмом гему, па је Ћорић завршио посао са 6:2 искористивши прву меч лопту.