Судија натерао Србина да скине бурму у лудом мечу

© AP Photo / CafaroФилип Ђуричић
Филип Ђуричић - Sputnik Србија, 1920, 04.03.2021
Српски репрезентативац Филип Ђуричић нашао се у центру пажње пред почетак другог полувремена утакмице Сасуоло - Наполи (3:3), јер је главни арбитар Валерио Марини захтевао од њега да скине бурму.

Без обзира на то што је Филип Ђуричић имао црну траку којом је замаскирао прстен, уједно и заштитио себе и противнике од евентуалне повреде у случају физичког контакта, главни арбитар био је неумољив.

​Након што је пред сам старт другог дела сусрета видео да Ђуричић има бурму око прста, пришао му је и показао да оде до клупе с резервним играчима и да исту скине. Насмејао са Ђуричић, деловало је као да га је упитао да ли је озбиљан, али је судија само климнуо главом, те му није било до уласка у било какву дискусију са Србином.
Тренер Србије Младен Крстајић на мечу с Костариком - Sputnik Србија, 1920, 04.03.2021
Крстајића је „издао“ пријатељ

Ђуричић је моментално отрчао до једног од чланова стручног штаба и "решио" се бурме, бар на кратко, после чега се вратио на терен и судија је дао знак за почетак другог полувремена.

На крају су Сасуоло и Наполи у лудом мечу 25. кола Серије А, пуном преокрета, са чак шест голова, поделили бодове, голом Франческа Ћића Капута у 95. минуту из пенала - 3:3.

Сва је прилика да ће Филип Ђурићић убудуће морати да се појављује на утакмицама без бурме, што је уједно и правило у фудбалу, јер прстен као предмет од метала може да изазове повреду код оног који га носи или код ривала у случају дуела.

Марадонин син отписао Србина: Бесмислено је, он не може да игра /видео/