Партизан „петардом" срушио „грађевину" за 15. победу у низу /видео/

© Фото : ФК ПартизанФудбалери Партизана прослављају победу над Војводином
Фудбалери Партизана прослављају победу над Војводином  - Sputnik Србија, 1920, 07.03.2021
Фудбалери Партизана наставили су потеру за Црвеном звездом, победивши убедљиво Рад на стадиону „Краљ Петар Први“ резултатом 5:0 (2:0) у 26. колу Суперлиге. Црно-бели су тако стигли до седмог тријумфа у пролећном делу, уписавши уједно и 15. везану победу у свим такмичењима.

„Парни ваљак“ меље и не стаје! Максималних седам од седам имају изабраници Александра Станојевића после зимске паузе, па су сада пришли љутом ривалу на свега три бода заостатка.

Ипак, треба узети у обзир да Црвена звезда има две утакмице мање, од чега прву игра вечерас од 19.15 на Маракани против Чукаричког, па ће имати прилику поново да се одлепи на плус шест.

Партизан је на Бањицу стигао као изразити фаворит, не само због форме, већ због чињенице да се Рад бори за опстанак и тренутно је 15. на табели Суперлиге са 26 бодова.

​Да ће црно-бели однети читав плен и да ће срушити „грађевину“ могло се наслутити у 24. минуту када је Филип Холендер матирао Дамира Кахримана и донео предност гостима.

Предраг Мијатовић - Sputnik Србија, 1920, 07.03.2021
Мијатовић за Спутњик: Пикси је лидер, али не очекујте одмах „европски Бразил“
Свега 11 минута касније одбрана Рада је капитулирала и Кахриман је поново морао да вади лопту из мреже, а овга пута стрелац је био Израелац Бибрас Натхо. С два гола предности тим из Хумске је отишао на одмор.

У наставку су домаћи предвођени најбољим стрелцем у историји Суперлиге и бившим нападачем Црвене звезде Андријом Калуђеровићем желели да смање предност и врате се у живот, али су доживели тотални дебакл.

Лазар Марковић је погодио на асистенцију Натха, па је тако некадашњи крилни нападач Ливерпула, Андерлехта и Фенербахчеа потврдио добру форму из претходних мечева - 3:0.

Против Рада је постигао гол и асистенцију, баш као и Натхо.

Партизан је с друге стране без проблема успео да заустави све нападе ка голу Поповића, да постигне још два поготка и да стигне до седме везане победе у Суперлиги, чиме је настављена шампионска трка за Црвеном звездом.

Сејдуба Сума је у 66. минуту левом ногом распалио по лопти и матирао Кахримана, који је, чини се, имао лопту на руци, али је иста завршила иза његових леђа. Био је то 25. гол Гвинејца у црно-белом дресу.

Није се дуго чекало на „петарду“ на Бањици, пошто је већ у 72. минуту погодио и Филип Стевановић - 5:0. „Парни ваљак“ је тако поново дао Раду пет голова, баш као и 2009. године.

Партизан je под тренерском палицом Александра Станојевића уписаo 15. победу, а његов рекорд на клупи клуба из Хумске износи 16 победа, па у случају наставка одличне серије може да се нада новом најбољем личном резултату.

Станојевић је, откако се вратио у Хумску, претрпео само један пораз у регуларних 90 минута, било је то у Нишу против Радничког (1:0).