Милојевић одвео Будућност у плеј-оф Еврокупа!

© Фото : АБА / Мега / Ивица ВеселиновДејан Милојевић
Дејан Милојевић - Sputnik Србија, 1920, 09.03.2021
Кошаркаши Будућности пласирали су се у плеј-оф Еврокупа, пошто су у последњем колу Топ 16 фазе победили Цедевита Олимпију – 79:66.

Изабраницима Дејана Милојевића била је потребна победа од четири или више поена, пошто је екипа из Љубљане славила у првом сусрету 74:71, и то су и успели.

Виђена је велика драма, а херој Подгоричана је био Амадео Дела Вале који је на 50 секунди до краја пресекао лопту и на супротној половини положио исту кроз обруч за +13 – 79:66.

Укупно гледано Будућност је у том тренутку имала девет поена предности, те је Цедевита имала немогућу мисију испред себе.

Поред Рупника, који је изгубио лопту на почетку последњег минута, трагичар Цедевите је и Американац Кендрик Пери који је на 1:40 до краја промашио оба слободна бацања при резултату 75:66.

Пери је имао шансу да приближи Љубљанчане на само четири поена од зацртане мете, али промашио је оба пенала, а потом је и непотребно фаулирао Николу Ивановића.

Будућност ће у четвртфиналу Еврокупа играти против Монака. Подсећамо, финалисти Еврокупа наредне сезоне играће Евролигу.

Најефикаснији у победничком тиму био је Еџим са 20 поена, Ивановић је додао 17, Дела Вале и Николић су постигли 11, а Рид 10 поена. Код Цедевите Блажич је имао 18 поена, али и 5/17 из игре.

Од првог до последњег минута кошаркаши оба тима водили су велику борбу. Подгоричани су били под већим притиском јер су морали да надокнаде предност, те су тек у четвртој четвртини успели да се ослободе.

Једну од важнијих тројки на мечу постигао је Мелвин Еџим на четири минута до краја. Његовим поготком Будућност је дошла до великих +9, односно имала је пет поена више од потребног.

Потпуни трагичар Цедевите у завршници био је Кендрик Пери који је чак извео чак шест слободних бацања. Погодио је свега три, уз то је и Блажич много машио, те екипа из Љубљане никако није могла до бољег резултата.