Барса и Меси на коленима, Ливепрул „почистио“ Немце /видео/

© AP Photo / Christophe EnaЛео Меси просле промашеног пенала против Пари Сен Жермена
Лео Меси просле промашеног пенала против Пари Сен Жермена - Sputnik Србија, 1920, 10.03.2021
Фудбалери Ливерпула и Пари Сен Жермена пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона. Парижани су били бољи од Барселоне, а Редси од Лајпцига.

ПСЖ је одиграо нерешено, резултатом 1:1 против Барселоне на свом Парку принчева, те је прошао у наредну фазу због победе у Каталонији од 4:1.

Ситуација је била поприлично јасна након поготка Килијана Мбапеа у 31. минуту са беле тачке.

Барса се, наравно, није предавала, а до изједначења стигла је преко Леа Месија у 37. минуту, који је постигао један од најлепших голова сезоне.

Исти играч је имао сјајну прилику да у трећем минуту надокнаде првог полувремена својој екипи да солидну наду пред други део игре, али му је Кејлор Навас одбранио пенал.

Барса је имала више од игре током целог другог полувремена. Константно је нападала, али није имала превише јасних шанси – а када јесте, није их користила.

Иако је вероватно заслужила победу – али, не и пролаз – ПСЖ је издржао до краја меча.

Погледајте:

1:0, Мбапе 31'

1:1, Меси 37'

1:1, Навас брани пенал 45+3'

Ливерпул је и у другом мечу одиграном на неутралном терену у Будимпешти победио Лајпциг, и овог пута резултатом 2:0.

Немачки тим је поново пружио пристојан отпор противнику, али је у кључним тренуцима утакмице био далеко испод потребног нивоа да се победи вишеструки шампион Европе.

На семафору је после првих 45 минута стајало 0:0, али је виђен велики број великих прилика од којих је неколико могло да резултује голом.

Број шанси значајно се смањио у наставку, али је енглески представник успео да пронађе мрежу противника у два наврата.

Стрелац првог гола био је Мохамед Салах у 71. минуту утакмице, да би само три минута касније Садио Мане дуплирао предност своје екипе.