Кошмарима Партизана нема краја – црно-бели се опростили и од Европе!

© Фото : КК ПартизанКошаркаши Партизана пред меч са Метрополитаном у Љубљани
Кошаркаши Партизана пред меч са Метрополитаном у Љубљани - Sputnik Србија, 1920, 10.03.2021
Кошаркаши Партизана нису успели да се пласирају у Топ 8 фазу Еврокупа, пошто су у последњем колу Топ 16 фазе поражени од француског Метрополитана резултатом 75:70.

Партизану је пред меч била потребна победа од четири или више разлике, захваљујући убедљивом тријумфу Локомотиве над Трентом у Краснодару.

Нажалост, црно-бели су поклекли у мечу који се због короне играо у Словенији, па ће из ове групе међу најбољих осам отићи Локомотива и Метрополитан.

Некадашњи шампион Европе се сада опростио и од такмичења ван региона, пошто је претходно остао без свих шанси да се пласира у плеј-оф АБА лбиге. Црно-бели нису успели да освоје ни Куп, па је једино што им преостаје до краја сезоне Суперлига Србије.

​Напади обе екипе деловали су импотентно на почетку утакмице, па у првом делу прве четвртине није виђен велики број поена.

Уласком Рашона Томаса напад црно-белих је изгледао боље, али је Метрополитан кренуо да погађа тројке.

После тројки Перкинса и Пејџа, а затим и закуцавања Дангубића, формални домаћин је после прве деонице имао благу предност (21:19).

​​Почетком друге деонице играло се кош за кош, све док гости нису направили мини-серију и дошли до предности од пет поена.

Томас је наставио да бриљира на обе стране терена, те је са чак четири украдене лопте донео прекопотребну енергију својим саиграчима.

Крај првог полувремена није био добар за Партизан, пошто су виђени безидејни напади и неспортски фаул Перкинса. На паузу се отишло у потпуном егалу, са резултатом 35:35.

Српски представник са привременим домаћинством у Љубљани је одлично почео друго полувреме. Смањен је број изгубљених лопти, а ниво шута је драстично порастао.

Ипак, Французи су наставили да буду расположени, па су са две везане тројке дошли до нове предности средином трећег квратала.

На срећу по Партизан, Јарамаз и Перкинс су са неколико сјајних потеза изабраницима привременог тренера Александра Матовића вратили предност пред улазак у последњих десет минута (59:56).

​​Први поени Метрополитана у четвртој четвртини, након серије Партизана од 6:0, дошли су тек после нешто више од два минута.

Француски тим је смањио заостатак на на четири поена, а потом ниједна екипа није постигла поен у наредна два минута.

Црну серију прекинуо је Дангубић са једним погођеним бацањем, одговорио је Конате са два, али су наставили да се промашују шутеви и да се губе лопте.

На нешто више од три минута до краја Матовић је затражио тајм-аут, а Партизан је имао једна поен заостатак – све је било спремно за драматичну завршницу.

​Партизан је имао своје шансе до краја меча, али је у најбитнијим моментима срљао. Тачку на Партизанову сезону ставио је бивши играч црно-белих Ентони Браун, који је погодио тројку на нешто мање од минут до краја којим су гости отишли на огромних +4.

Бивши тренер КК Партизан Душко Вујошевић - Sputnik Србија, 1920, 07.03.2021
„Он је требало да буде пројекат Партизана, али су се појавили трговци робљем“

Партизан је имао само два двоцифрена играча – Рашон Томас је постигао 20 поена (7/13) и уз то имао по шест скокова и украдених лопти, док је Џошуа Перкинс имао десет поена (3/4).

Никола Јанковић је био надомак дабл-дабла са девет поена (4/9) и десет скокова, док је Огњен Јарамаз постигао осам поена (3/9) и уз то имао шест асистенција и четири украдене, али и изгубљене лопте.

Најбољи код победника био је поменути Ентони Браун са 18 поена (5/10) и шест скокова. Пратили су га Давид Мишино са 14 и Лахау Конате са десет поена.