Тадић и Ајакс разбили „младе момке“, Милан ишчупао реми на Олд Трафорду /видео/

© REUTERS / PASCAL ROSSIGNOLДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 11.03.2021
Манчестер јунајтед и Милан ремизирали су у дерби мечу осмине финала Лиге Европе - 1:1 (0:0), а гости из Италије су до изједначења стигли голом Симона Кјера у 92. минуту. Претходно је Диало погодио за „црвене ђаволе“. Ајакс је у Амстердаму славио против Јанг Бојса 3:0 (0:0), а други погодак за „копљанике" дао је Душан Тадић.

Утакмицу на Театру снова боље су отворили гости који су претходно у шеснаестини финала Лиге Европе елиминисали Црвену звезду, иако је нису победили (2:2, 1:1).

Милан је чак први стигао и до предности, али је главни судија уз консултацију видео-технологије (ВАР) поништио погодак Франа Кесија због играња руком.

До полувремена су мировале мреже, да би у наставку Диало матирао Ђанлуиђија Донаруму у 50.  минуту на асистенцију маестралног Португалца Бруна Фернандеша.

​Наставили су гости из Милана да нападају и да прете Хендерсону, али је везни ред предвођен бившим српским репрезентативцем Немањом Матићем и Скотом Мектоминијем био одличан и успевао је да амортизује нападе Салемакерса, Леаа и Дијаза. Ипак, капитулирала је одбрана Јунајтеда у 92. минуту када је погодио дефанзивац Симон Кјер.

Лионел Меси и Кристијано Роналдо - Sputnik Србија, 1920, 11.03.2021
Меси и Роналдо - довиђења!

Росо-нери су у првом мечу осмине финала Лиге Европе били ослабљени неиграњем Златана Ибрахимовића, Антеа Ребића, Марија Манџукића, као и Турчина Чалханоглуа, па је тренер Стефано Пиоли имао потешкоћа приликом избора стартних 11, али су и поред тога остварили одличан резултат и прилику да се боре за место међу осам најбољих на Старом континенту.

А Душан Тадић, човек који ће по свој прилици бити капитен код новог селектора Србије Драгана Стојковића Пиксија, још једном је предводио Ајакс до победе у Лиги Европе против Јанг Бојса.

Десетка и лидер холандског гиганта погодио је мрежу „младих момака“ у 82. минуту, претходно је Класен у 62. донео предност Ајаксу, док је коначних 3:0 поставио Бруби у 92. минуту.