Србин је ушао у игру и донео преокрет – на другом крају света /видео/

© AFP 2023 / KARIM JAAFARМилош Нинковић
Милош Нинковић - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2021
Фудбалери Сиднеја, актуелни шампиони аустралијске А лиге, победили су после преокрета екипу Њукасл Џетс - 2:1 (0:1), а творац преокрета био је Милош Нинковић. Некадашњи ас Црвене звезде и репрезентативац Србије ушао је у другом полувремену и постигао изједначујући погодак, који је покренуо домаћина на путу ка сва три бода.

Сиднеј Милоша Нинковића, који господари „земљом кенгура“ на другом крају света, у односу на Србију, био је фаворит против Џетса, али није сусрет 11. кола почео онако како су изабраници Стива Корице желели.

Играо се 21. минут када је голман Ендрју Редмејн почетнички реаговао, додавши лопту право у ноге младом Луки Пршу, који је рутински погодио малу мрежу резантним ударцем левом ногом.

Ипак, испоставиће се да је тренутак одлуке био увођење искусног Милоша Нинковића, који је у 53. минуту заменио Баумјохана.

Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 12.03.2021
​„То је био најгори моменат у мојој каријери, три ноћи нисам спавао“

Свега 11 минута било је потребно мајстору фудбалске игре и десетки Сиднеја да анулира предност Њукасла. Нинковић је искоса с леве стране погодио даљи угао на асистенцију Вуда, а колико је ударац био интелигентан потврђује то што је голман Њукасла само погледом испратио лопту у мрежу.

Тај погодак Србина који је годинама лидер небеско-плавих, дао је ветар у леђа шампиону А лиге, па је Алекс Вилкинсон на додавање Лука Братана донео потпуни преокрет и нова три бода за Сиднеј.

Екипа Милоша Нинковића је тренутно четврта на табели са 18 бодова, и заостаје шест поена за првопласираним Сентрал Кост Маринерсима.

Искусни везиста који има пуних 36 година је ове сезоне на 10 утакмица у првенству Аустралије постигао два гола и уписао асистенцију.

► Станковићевих 50 – експресно је ућуткао критичаре, а само један пораз (га) боли...

► Гласајте за српског капитена: Душан Тадић у избору за играча недеље у Лиги Европе

► Звездин уклети судија је променио плочу – може да се игра и у 95. минуту?! /фото/