Грађани и Краљеви се „прошетали“ до четвртфинала Лиге шампиона /видео/

© AP Photo / Bernat ArmangueСерхио Рамос прославља гол против Аталанте
Серхио Рамос прославља гол против Аталанте - Sputnik Србија, 1920, 16.03.2021
Фудбалери Манчестер ситија и Реал Мадрида рутинским победама су се пласирали у четвртфинале Лиге шампиона.

Манчестер сити је био бољи од Борусије Менхенгладбах резултатом 2:0, док је Реал у Мадриду савладао Аталанту са 3:1.

Грађани су укупним резултатом од 4:0 били бољи од Немаца, а пролазак у наредну фазу обезбедили су недуго након почетка утакмице која се играла на неутралном терену, у Будимпешти.

Изабраници Пепа Гвардиоле нису искористили прву прилику, пошто је Филу Фодену одбрањен шут, али јесу наредну, када је у 12. минуту утакмице мрежу противника затресао Кевин де Брујне.

Белгијанац је наместио лопту на нешто слабију леву ногу и „бомбом“ савладао Јана Зомера.

Сити је наставио да напада, а наредна прилика дошла је већ у 18. минуту.

После сјајног продора Фодена севнуо је контранапад домаћина, а млади Енглез је проиграо Илкаја Гундогана, који је имао лак посао пред голом гостију.

Менхенгладбах је до краја утакмице имао пар солидних прилика, али је, уједно, могао и још неколико пута да капитулира.

Краљевски клуб је прошао у четвртфинале укупним резултатом од 4:1 против Аталанте.

Реал је имао више него добрих 1:0 из првог меча, па су у реванш ушли без великог притиска.

За први гол побринуо Карим Бензема, који је искористио асистенцију Луке Модрића и велику грешку голмана италијанског представника.

Аталанта је покушавала да игра своју игру и да напада, али је Реал имао одговор. Судбину своје екипе значајно је отежао је Рафаел Толои, који је у 58. минуту начинио једанаестерац.

Серхио Рамос је ставио лопту на белу тачку и послао је иза леђа противничког гола.

Луис Муриел је у 83. минуту смањио на 2:1 и својим навијачима дао колику-толику наду да са два гола могу да направе вансеријско чудо и прођу даље.

Ипак, нада није дуго трајала, пошто је само два минута касније Марко Асенсио поставио коначан резултат и обезбедио мирну завршницу за Мадриђане.