Сергеј и Лацио немоћни против шампиона Европе, Челси елиминисао Атлетико!

© AP Photo / Matthias SchraderСрпски фудбалер Сергеј Милинковић Савић на мечу против Бајерн Минхена
Српски фудбалер Сергеј Милинковић Савић на мечу против Бајерн Минхена - Sputnik Србија, 1920, 17.03.2021
Фудбалери Бајерна из Минхена и Челсија пласирали се су се у четвртфинале Лиге шампиона победивши Лацио, односно Атлетико Мадрид.

Актуелни шампион Европе, екипа Бајерна, посао је завршио у првом мечу у Риму савладавши Лацио са 4:1, те је у реваншу на свом стадиону одиграо у лаганом ритму и победио 2:1.

Српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић био је капитен Лација на овом мечу, одиграо је свих 90 минута и оставио је солидан утисак на терену.

У другој утакмици вечери било је знатно напетије, Атлетико Мадрид јурио је гол заостатка против Челсија, али није успео да преокрене и на крају је поражен 2:0 – укупно у два меча екипа из Лондона славила је 3:0.

Жреб за четвртфинале и полуфинале Лиге шампиона на програму је у петак у 12 часова, а међу осам најбољих прошли су: Борусија Дортмунд, Ливерпул, Манчестер сити, Пари Сен Жермен, Порто, Бајерн Минхен и Челси.

Челси – Атлетико Мадрид

Гости из Мадрида у реванш су ушли знајући да морају да постигну макар гол за продужетак, а два да би прошли даље, те смо од старта гледали отворен меч.

Караско је запретио у четвртом минуту, солидан покушај имао је и Вернер у 19, али мреже су мировале. Прво велико узбуђење видели смо у 27. минуту.

Аспиликуета је оборио Караска, арбитар Данијеле Орсато није ништа свирао, а није добио ни сигнал из ВАР собе, па је утакмица настављена.

Само седам минута касније екипа Томаса Тухела дошла је до предности. Хаверц је повео контру, Вернер је потом додао лопту до Зијеха ком није било тешко да савлада Јана Облака.

Перфектно изведен контранапад и Челси је дошао до два гола предности.

До краја меча једном је припретио Жао Феликс, једном Матео Ковачић, али мреже су мировале, те су Плавци на полувремену имали гол, односно два гола предности.

У наставку меча као да су се гости предали. Челси је био активнији, шансе су имали Вернер и Зијех, али резултат се није мењао. Атлетико није стварао прилике, те је све ишло ка победи екипе из Лондона.

Да све буде још горе по тим Чола Симеонеа, Стефан Савић добио је директан црвени картон јер је ударио лактом у граду Ридигера и арбитар је то санкционисао најстрожом казном.

До краја су домаћи фудбалери успели да постигну још један гол. Емерсон је ушао у 94. минуту и неколико секунди касније поставио је коначних 2:0.

Бајерн Минхен – Лацио

Изабраници Хансија Флика у реванш су ушли са предношћу од 4:1, али нису били опуштени, играли су као да је резултат био 0:0, те су поново победили екипу из Рима.

На почетку меча било је веома мирно, а први шансу имао је Милинковић-Савић који је у 14, а потом и 22. минуту покушао да савлада Мануела Нојера.

Играло се у лаганом ритму, а Баварци су до предности дошли у 33. минуту. Арбитар је показао на пенал, лопту је узео Левандовски и хладнокрвно послао ју је иза леђа Пепеа Рејне.

Са тим резултатом отишло се на петнаестоминутну паузу.

Минхенски клуб у наставку меча рутински је одржавао предност, а до другог гола на мечу могли су у 67. минуту када је Левандовски погодио стативу.

Ипак, шест минута касније успели су да удвоструче предност преко Чупо-Мотинга.

Лацио је до краја постигао почасни гол, стрелац је био Марко Пароло. Лепо се снашао на другој стативи и главом поставио коначних 2:1 за Бајерн.

Познати су сви четвртфиналисти, а на жребу у Ниону у петак од 12 часова биће познати и парови. Титулу брани екипа Бајерна из Минхена.

Македонац одабрао Србију: Биће ми част!

Шокантна изјава легендарног фудбалера: Заувек ћу бити алкохоличар