Хрвати шокирали Муриња! /видео/

© AP Photo / Darko BandicЖозе Мурињо
Жозе Мурињо - Sputnik Србија, 1920, 18.03.2021
Фудбалери Динама из Загреба пласирали су се у четвртфинале Лиге Европе пошто су у спектакуларној реванш утакмици савладали Тотенхем са 3:0 и тиме надокнадили заостатак од 2:0 после првог меча.

Апсолутни херој Хрвата је Мислав Оршић који је постигао сва три гола – први у 62, други у 83, а трећи у 106. минуту.

Лондонска екипа, на чијој клупи седи легендарни Жозе Мурињо, није имала одговор на атаке Динама, иако је играла у готово најјачем саставу.

Мурињов тим је имао већи посед лопте, али мање шутева на гол ривала, чак је у продужецима била доминантија, међутим то није било довољно за инспирисани тим из Загреба.

Хрватски фудбалер Лука Модрић током суђења браћи Мамић - Sputnik Србија, 1920, 16.03.2021
Мамић одржао бурну конференцију за медије и „поткачио“ двојицу фудбалера /видео/

Куриозитет у целој причи Динама је чињеница да је његов тренер Зоран Мамић пре два дана осуђен на затворску казну, па је на клупи седео помоћник у стручном штабу Дамир Крзнар.

Велику радост загребачкој екипи, после неубедљивог првог полувремена за обе екипе, Оршић је донео у 63. минуту, шутом у даљи угао гола Ига Лориса, да би 19 минута касније нападач Динама изједначио укупни резултат својим другим поготком.

Он је у продужетку комплетирао и хет-трик, а Динамо је у 115. минуту спасао голман Доминик Ливаковић, сјајном интервенцијом после шута Ђованија Ло Селса.