Трипл-дабл Јокића за мање од пола сата! /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић против Шарлот Хорнетса
Никола Јокић против Шарлот Хорнетса - Sputnik Србија, 1920, 18.03.2021
Српски кошаркаш Никола Јокић уписао је 56. трипл-дабл у каријери, а десети ове сезоне, у победи својих Денвер Нагетса над Шарлот Хорнетсима.

Нагетси су савладали Шарлот резултатом 129:104 и тиме уписали седми тријумф у последњих осам мечева.

Јокић је забележио трипл-дабл од 12 поена (6/7 из игре) и по десет скокова и асистенција за нешто мање од 29 минута проведених на паркету.

Денвер је питање победника решио већ у трећој четвртини, након што је у добром налету завршио прво полувреме и дошао до +12.

Предност Грумења је рапидно расла, а пред улазак у последњу деоницу било је чак 28 разлике за екипу из Колорада.

Најефикаснији у победничком саставу био је Мајкл Портер са 28 поена и 13 скокова. Поред њега и Јокића истакли су се и Вил Бартон са 23 и Џамал Мареј са 19 поена.

На другој страни Тери Розир је убацио 21, Малик Монк 16, а Ламело Бол 14 поена.

Немања Бјелица је имао партију за заборав у победи својих Сакраменто Кингса над Вашингтон Визардсима резултатом 121:119.

Крилни центар из Србије је на терену провео нешто мање од 15 минута и за то време није постигао ниједан поен, пошто је промашио свих пет шутева. Уз то је имао шест скокова и две асистенције.

Иако су Кингси готово константно водили, меч је отишао у драматичну завршницу.

Сакраменто је на 1.46 до краја имао предност од шест поена, али је Расел Вестбрук полагањем на 22 секунде до истека времена донео изједначење.

У последњим секундама дуела питање победника је шутем са полудистанце решио Диерон Фокс.

Управо је Фокс био најбољи појединац код гостију са 28 поена и седам скокова, док су га најбоље пратили Харисон Барнс и Ришон Холмс са по 18 поена.

На другој страни видели смо трипл-дабл Вестбрука од 27 поена, 14 скокова и десет асистенција, док се истакао и Бредли Бил са 29 поена, шест скокова и пет асистенција.

Израелски кошаркаш српског порекла Дени Авдија за непуних 18 минута забележио је шест поена, два скока и по једну асистенцију и блокаду.

Бобан Марјановић није добио прилику да заигра против Лос Анђелес Клиперса у мечу у којем су његови Далас Маверикси остварили победу са 105:89.

Далас се осветио Клиперсима за пораз који су им нанели пре само два дана, а најбољи актер поново је био Лука Дончић.

Млади Словенац имао је 42 поена, шет скокова, девет асистенција, три украдене лопте и две блокаде.

Њему су покушали да одговоре Пол Џорџ са 28 поена, седам скокова и пет асистенција и Кавај Ленард са 20 поена и по седам ухваћених лопти и проигравања саиграча.

Далас је до двоцифрене предности стигао средином треће четвртине и резултатски плус, мимо очекивања, успео да рутински сачува све до истека последњег минута утакмице.