Коначно – Партизан победио у АБА лиги после 75 дана!

© Фото : Фото: АБА лига/КК Партизан НИСОгњен Јарамаз у дресу Партизана
Огњен Јарамаз у дресу Партизана - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2021
Кошаркаши Партизана победили су Морнар у 22. колу АБА лиге, чиме су прекинули низ од шест пораза заредом у регионалном кошаркашком такмичењу.

Најтрофејнији српски кошаркашки клуб последњи пут славио је у АБА лиги давног трећег јануара против Сплита. Од тада су се низали порази од Будућности, Цедевите, Игокее, Задра, Цибоне и Црвене звезде, и тек на утакмици против Морнара прекинута је ова кошмарна серија.

Црно-бели коначно су одиграли добар меч, без много осцилација водивши током већег дела. Отпор противника кренули су да ломе у трећој четвртини и у истом ритму наставили су у четвртој.

Почетком последњег периода предност је износила +14, 70:56, и до краја меча изабраници Александра Матовића успели су да одрже предност и коначно славе.

Партизану ова победа значи доста на самопоуздању, али, веровали или не, и у борби за опстанак јер 13. Борац, који се налази на месту које води у бараж за останак у АБА лиги, има само три победе мање, али и меч мање од црно-белих.

Са друге стране, екипа из Бара није смела да допусти овај пораз јер сада има скор 17/5 и тимови попу Звезде, Цедевите, Игокее и Будућности имају бољи однос победа и пораза.

До краја АБА лиге остало је још четири кола, те нас очекује веома занимљива борба за прва четири места која воде у плеј-оф.

Најефикаснији у победничком тиму био је Рашон Томас са 18 поена, Пејџ је постигао 14, Перкинс 12, а Пејџ 11. Морнар је предводио Смит са 15 и Хамилтон са 11 поена.

На старту меча гледали смо егал дуел, екипе су се смењивале у вођству, а црно-бели су на петоминутну паузу отишли са два поена предности, 18:16.

Гости из Бара боље су отворили другу четвртину, повели са +6, 26:32, али Партизан је успео на време да се сабере, направи серију 11:0 и поново преузме контролу над утакмицом. На полувремену резултат је био 42:36.

У трећој деоници екипа Аце Матовића одржавала је предност, није дозволила Морнару да се разигра, те је са добром енергијом отворила и последњи период.

Предност је само расла, а на пет минута до краја било је јасно да ће Партизан коначно победити јер је имао двоцифрену предност. На крају, црно-бели славили су 83:75.