„Парни ваљак“ не стаје – Партизан доминантно до 18. победе заредом!

© Фото : ФК ПартизанФудбалери Партизана прослављају победу над Војводином
Фудбалери Партизана прослављају победу над Војводином  - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2021
Фудбалери Партизана победили су на гостовању Бачку 4:0 у 28. колу Суперлиге Србије.

Изабраници Александра Станојевића наставили су са сјајним партијама у домаћем шампионату и у Бачкој Тополи стигли су до 16. победе у низу, а укупно 18. у свим такмичењима.

„Парни ваљак“ меље све пред собом, а овога пута жртва је била последњепласирана екипа Суперлиге која сходно очекивањима није успела да пружи јачи отпор.

Црно-бели остварили су укупно 23. победу у првенству и поново су ставили под притисак лидера Црвену звезду која има утакмицу мање, али и шест бодова више.

Бачка је остала на последњем месту са само 15 бодова и наредне сезоне вероватно је нећемо гледати у елитном српском фудбалу.

Екипа из Хумске утакмицу је преломила у другом полувремену, а мрежу противника начела је у 44. минуту. Стрелац гола био је штопер Вујачић, те је Партизан на петнаестоминутну паузу отишао са голом предности.

Касно примљени погодак у првом полувремену деморалисао је домаћина, што су црно-бели успели да искористе у наставку меча. Такума Асано у 58. минуту дуплирао је предност, а Лазар Марковић је у 62. решио питање победника.

Асано се лепо снашао у казненом простору и ударцем у ближи угао савладао је голмана Бачке.

Само четири минута касније Лазар Марковић нашао се на правом месту у право време и без већих проблема је погодио за 3:0.

До краја утакмице видели смо још један гол. Мрежу противника затресао је и талентовани Немања Јовић у 90. минуту, те је Партизан заслужено уписао нова три бода.

Црно-бели у наредном колу чекају Металац, док Бачка гостује Јавору у Ивањици.

Може ли „Жигићев наследник“ да закомпликује трку за титулу у Бундеслиги? /видео/

Спајић за Спутњик: О муку у свлачионици после Шкота, Лукином повлачењу и седењу на клупи

Мамић за Спутњик: Звезда се бори с костурима из ормара, а Динамо с домаћим издајицама