Звезда се први пут ове године удавила у изненађујуће „врућој Морачи“

© Фото : Фото: Будћност ВолиБудућност Звезда
Будућност Звезда  - Sputnik Србија, 1920, 21.03.2021
Кошаркаши Црвене звезде доживели су дебакл у дербију 22. кола АБА лиге, пошто их је Будућност у Подгорици надиграла резултатом 83:63. Оно што је изненађујуће јесте откуд навијачи у дворани Морача, с обзиром на пандемију вируса корона која и даље хара планетом.

Црвена звезда је први пораз у сезони у АБА лиги доживела у Београду, управо од Будућности (67:65), па је јасно да је тим Дејана Радоњића има мотив да се реваншира добро познатом ривалу, али им неће бити лако упркос победу у Атини над Панатинаикосом, пошто је црногорски тим везао шест победа у регионалном такмичењу.

Будућност има учинак од 16 победа и три пораза, а Звезда скор 17-2.

Нема непознаница између Подгоричана и црвено-белих. Лоше су гости из српске престонице отворили дерби 22. кола, пошто је Огњен Кузмић промашио закуцавање, да би већ у следећем нападу фаулирао Рида, који је погодио за два, али није реализовао додатно слободно бацање.

У трећем минуту се Будућност одлепила на 6:2, а Рид је постигао уводна четири поена, преостала два дело су Кобса. Како је време на семафору у дворани Морача одмицало, тако је расла предност домаћина, па је у седмом минуту било плус 11 - (16:5).

​Звезда је прву четвртину изгубила резултатом 24:12, што и не чуди јер је погодила свега четири од 13 шутева - три пута за два и свега једну тројку. Подгоричани су искористили очајно шутерско вече у првој деоници, а доминацију су имали и у скоку. Чак 11 скокова, напсрам смо четири црвено-белих.

Тим Дејана Радоњића се тргнуо у другој четвртини коју је добио тесним резултатом 20:19, а најзаслужнији за то је Огњен Добрић који је у једном тренутку примакао свој тим на свега шест бодова заостатка - 37:31.

Искусни Добрић убацио је чак 13 поена уз три скока за полувреме и био је најсветлија тачка бледе Звезде у Морачи, док су код домаћина бољи од осталих били Ивановић са 12 и Еџим са 11 поена.

Распала се Црвена звезда у трећој четвртини, а капитен Бранко Лазић је чак три пут промашио за три поена, од чега једном није погодио ни обруч! С друге стране, Будућност је била стрпљива у фази напада, тражила је најбоља решења и предност је константно расла.

Наставили су Еџим и Ивановић да затрпавају кош Београђана, па је у једном тренутку предност достигла вртоглавих 23 поена - 66:43. На крају су Подгоричани тај период игре решили у своју корист резултатом 24:14.

​Прва и трећа катастрофалне четвртине, нису могле да утичу да се анемична Звезда не „удави“ у изненађујуће „врућој Морач“. Предност је у једном тренутку досегнула и чак 28 поена у корист Будућности, када је Дела Вале погодио тројку.

​Ипак, црвено-бели су успели донекле да ублаже дебакл, изгубивши округло 20 разлике - 83:63. Будућност се захваљујући тријумфу укључила у трку за прво место, пошто обе екипе имају учинак од по 17 победа уз три пораза.