Јокићева борба против неправде; „Пресмешно и ненормално“

© REUTERS / Isaiah J. Downing/USA TODAY SportsНикола Јокић и Зајон Вилијамсон у дуелу
Никола Јокић и Зајон Вилијамсон у дуелу - Sputnik Србија, 1920, 22.03.2021
Српски кошаркаш Никола Јокић критиковао је судије након пораза својих Денвер Нагетса против Њу Орлеанс Пеликанса.

Пеликанси су савладали Нагетсе резултатом 113:108 и нанели им тек други пораз у последњих десет утакмица.

Играчи Денвера су после утакмице за свој неуспех делом окривили судије, које су њихове противнике чак три пута више слале на линију за слободна бацања него њих.

Њу Орлеанс је у Колораду извео 30 бацања, док је домаћи састав на линију пенала стао свега десет пута.

„Имали су 30 бацања? Зато смо изгубили утакмицу“, рекао је Јокић после меча.

Да ситуација буде још погубнија по изабранике Мајка Мелоуна, Њу Орлеанс је десет од последњих 16 поена постигао са пенала, шутиравши 10/10 у последња четири минута утакмице.

​Дакле, Пеликанси су за последња четири минута дуела извели слободних бацања колико и Денвер за цео меч.

„Морам нешто да вам кажем. Они су имали 30 бацања, а ми десет. У последња четири минута су четири минута без престанка шутирали слободна бацања. То је ненормално“, истакао је Џамал Мареј, плејмејкер Денвера.

Јокић ове сезоне изводи пет слободних бацања по утакмици, што му је највише у каријери, а погађа их у 86,6 одсто случајева.

Против Пеликанса је пружио још једну феноменалну партију од 29 поена (13/19) и по десет скокова и асистенција, али поена са линије пенала није било.

„Хоћете да ми кажете да ће Јокић за 48 минута на паркету да не шутне ниједно бацање? То је пресмешно“, додао је Мареј.

Леброн Џејмс у боловима због повреде зглова - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2021
Све се намешта да Јокић испише историју српске кошарке у Америци

Оно што је занимљиво је да против Пеликанса није извео ниједно, као и да је Зајон Вилијамсон на линији пенала био чак 14 пута, што је више него цела екипа Денвера заједно.

Зајон ове сезоне у просеку изводи 8,2 бацања по утакмици, па је у Колораду свој учинак скоро па дуплирао, погодивши 11/14.

„Имали смо добру егзекуцију, а они су промашили неке шутеве. Нису промашивали пуно. Погодили смо нека бацања и одиграли добру одбрану када нам је то било најпотребније“, кратко је прокоментарисао Вилијамсон.