Дабл-дабл Покушевског, Богдановић и Хокси поклонили победу Клиперсима /видео/

© AP Photo / Garett FisbeckСрпски кошаркаш Алексеј Покушевски
Српски кошаркаш Алексеј Покушевски - Sputnik Србија, 1920, 23.03.2021
Кошаркаши Оклахоме Сити Тандер победили су на гостовању Минесоту Тимбервулвс 112:103, у мечу у ком је Алексеј Покушевски уписао други дабл-дабл у каријери.

Млади српски кошаркаш и на овом сусрету био је у стартној постави и, за разлику од претходна три меча, остварио је двоцифрен учинак – у поенима и у скоковима.

Ово је други пут у каријери да је Покушевски имао дабл-дабл учинак, а уз то је допринео и у другим статистичким категоријама.

Најмлађи кошаркаш у НБА на терену је провео чак 33 минута, а утакмицу је завршио са 13 поена (5/13), 10 скокова, две асистенције и чак три блокаде.

Поку је наставио са добрим партијама откако је убачен у петорку Оклахоме и видећемо да ли ће и остати у истој када се на терен врати Дариус Бејзли.

Када је реч о утакмици, Оклахома је имала предност у већем делу меча, а отпор противника сломила је у четвртој четвртини када је разлика износила и 17 поена.

Тимбервулвси нису имали одговор за Тандер, те су претрпели чак 33. пораз у свега 43 утакмице. Тандер је наставио поход на плеј-оф, па сада има скор 19/24 и налази се на 11. месту.

Најефикаснији у победничком тиму био је Гилџес-Александар са 31 поеном, Мозес Браун имао је чак 17 скокова, а добар меч одиграо је и Тај Џером са 15 поена и пет асистенција.

Код Минесоте бољи од осталих био је Карл-Ентони Таунс са 33 поена, 10 скокова и две украдене лопте.

Кошаркаши Атланте Хокс пропустили шансу да остваре девету победу заредом. Екипа Најта Мекмилана поражена је од ЛА Клиперса, иако је у трећој четвртини имала и 22 поена предности.

Клиперси су до краја деонице успели да смање на -8, а потом су у последњих 12 минута потпуно ухватили прикључак и на крају су, у последњим минутима, сломили отпор Хокса.

Богдан Богдановић одиграо је добар меч, за само 22 минута имао је 12 поена, три скока и две асистенције, али то је било недовољно како би Атланта избегла пораз.

Јанг је био најефикаснији у пораженом тиму са 28 поена, пратио га је Колинс са 23, а потпуно је подбацио Хуертер са само два поена за 28 минута.

Клиперсе је до преокрета предводио Кавај Ленард са 25 поена, Теренс Мен је имао 21 и 10 скокова, а Лук Кенард 20 поена и четири асистенције.

Атланта има скор 22/21, а ЛА Клиперси су на 28/16.