Влаховић као у Италији, Митровић у стилу феникса – победа Србије на Пиксијевом ватреном крштењу!

© AP Photo / Darko VojinovicФудбалери Србије
Фудбалери Србије - Sputnik Србија, 1920, 24.03.2021
Фудбалска репрезентација Србије победила је селекцију Републике Ирске резултатом 3:2 у првој утакмици групе А квалификација за Светско првенство 2022. године одиграној у Београду.

Српски тим је био у заостатку од 18. минута, на дебитантској утакмици селектора Драгана Стојковића, до полувремена успео да изједначи резултат голом Душана Влаховића, а преокрет је комплетиран у другом полувремену.

Селектор је одлучио да у другом делу меча пружи шансу Александру Митровићу, а најбољи стрелац актуелне генерације српског тима узвратио му је са два спектакуларна поготка после свега десетак минута проведених на терену.

Нажалост, Србија није успела да сачува два гола разлике, на пет минута до краја меча неспоразум централног дефанзивца Стефана Митровића и голмана Марка Дмитровића, па је Ирска стигла и до другог гола у Београду.

Очекивано на старту дуела нисмо видели много прилика, екипе су биле веома опрезне, те смо гледали успаванку у првих петнаестак минута игре.

Изабраници Драгана Стојковића покушавали су кратким додавањима да створе вишак на половини противника, али Ирци су се веома добро бранили, па није било много прилика за гол.

Србија је била нешто бољи противник, више је имала лопту у ногама, али све је пало у воду у 18. минуту – из наизглед безазлене ситуације гости су дошли до предности.

Калум Робинсон је послао добру лопту у казнени простор, Алан Браун је на другој стативи надскочио Младеновића и Ирска је повела 1:0.

Био је ово шок за „орлове“, нису очекивали овакав расплет, те им је било потребно време да се пробуде и заиграју како знају.

Чим је Душан Тадић ушао у средину, након што је већи део полувремена провео на десном боку, тако су почеле и шансе да се ређају. Из једне такве дошли смо до изједначења.

Младеновић је послао лопту ка капитену репрезентације, Тадић је сјајно главом спустио Душану Влаховићу, који је ударцем у даљи угао савладао голмана Ирске.

Играо се 40. минут када је Србија дошла до изједначења и до краја првог периода игре видели смо још две шансе испред гола Ирске.

У оба наврата је запретио Ђуричић, али прво му је блокиран шут, а потом му је и Марк Траверс одбранио ударац, а Тадић је покушао и директним ударцем из корнера, после кога је чувар мреже Ирске доживео судар са својом левом стативом.

На полувреме се отишло са нерешеним резултатом, иако је Србија имала прилику за центаршут у казнени простор, арбитар Давиде Маса није дозволио да се прекид изведе, већ је послао играче у свлачионицу.

У другом полувремену гледали смо прави фудбалски ватромет. Пикси је одмах направио измену избацивши Младеновића уместо ког је ушао свежи Филип Костић.

„Орлови“ су били агресивнији ривал, стварали су шансе, а кључан детаљ за утакмицу десио се у 63. минуту када су у игру ушли Александар Митровић и Немања Максимовић.

Митровић, који много оспораван јер је промашио пенал у баражу за Европско првенство, запушио је уста критичарима са два сјајна гола. Само шест минута након што је ушао у игру савладао је Траверса.

Све се десило у четири потеза, С. Митровић је додао лопту до Влаховића, овај је спустио за Тадића који је из прве пронашао нападача Фулама. Митровић је „шмекерски“ лобовао Траверса и донео Србији преокрет.

Србија овде није стала, већ је ношена енергијом постигла нови гол. Душан Тадић се поново нашао у улози асистента, а Митровић стрелца. Овога пута главом је савладао чувара мреже Ирске.

Изабраници Драгана Стојковића повели су са 3:1, чинило се да имају све у својим рукама, али изгледа да у нашим утакмицама не може без драме.

Стефан Митровић веома лоше је додао лопту до Дмитровића, фудбалери Ирске то су искористили и у 86. минуту смањили на 3:2.

Уместо да мирно приведу утакмицу крају, „орлови“ су се панично бранили у последњим минутима утакмице.

Нису то били жестоки напади Ирске, једноставно немају квалитет за то, али неколико пута су из прекида покушали да дођу до изједначења.

Одбрана Србије није им то дозволила, те је издржала налете и на семафору је остало 3:2. Најважније је да су наши фудбалери квалификације кренули са три бода, у наставку ће бити времена за уигравање у бољу игру.

Поред Србије и Ирске, у групи се налазе ПортугалАзербејџан и Луксембург. Првопласирана селекција пласираће се директно на Мундијал, док ће друга играти бараж.

Наше фудбалере за три дана очекује дуел са Португалом у Београду, док ће овај први део завршити гостовањем у Азербејџану (30.3).

Српски мат у три потеза! /видео/

Луда глава је победила све демоне – каква два гола Александра Митровића! /видео/

Србија преокретом почела поход на Мундијал!