Успешно сте се регистровали!
Молимо вас, улогујте се путем линка који вам је послат на
Фудбалери Србије се радују после постигнутог гола против Португалије - Sputnik Србија

Спектакл Орлова и Португалије у Београду!

Фудбалска репрезентација Србије ремизирала је са Португалијом резултатом 2:2 у другом мечу квалификација за Светско првенство.

Орлови су у првом колу савладали Ирску са 3:2 на домаћем терену, док су Португалци били бољи од Азербејџана са 1:0.

Србија: Дмитровић – Миленковић, С. Митровић, Павловић – Лазовић (Максимовић од 46), Милинковић-Савић, Гудељ, Костић (Ристић од 71) – Тадић (Ђуричић од 81) – Влаховић (Радоњић од 46), Митровић (Јовић од 87)

Португалија: Лопес – Кансело (Мендеш од 72), Дијаш, Фонте, Соареш – Фернандеш (Палиња од 91), Оливеира (Санчес од 72), Данило – Жота (Феликс од 85), Роналдо, Б. Силва

Детаљан извештај утакмице можете да прочитате ОВДЕ.

Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу Спутњик спорта (Србија – Португалија 2:2):

22:36 27.03.2021
93' Ово ће се препричавати! Стефан Митровић потезом каријере спасао Србију!

Штопер Србије је два пута за неколико секунди скинуо лопту са гол-линије!

22:35 27.03.2021
92' Црвени картон за Миленковића!

Србија са играчем мање у последњих пар минута! Миленковић је искључен због старта отвореним ђоном.

22:33 27.03.2021
3 минута надокнаде
22:31 27.03.2021
88' Ево и Јовића

Излази рекордер Митровић, на терену је Лука Јовић.

Нешто мирнији период на Маракани, што свакако више одговара Португалцима.

22:24 27.03.2021
82' Пикси освежио напад за завршницу

Излази Тадић, улази Филип Ђуричић.

22:21 27.03.2021
77' Орлови се добро бране

Период утакмице током којег Португалија има иницијативу, али се Србија добро брани. Роналдо је имао један зицер, али је јако лоше реаговало, те се установило да је  био у офсајду.

22:14 27.03.2021
72' Поново мења Пикси

Ушао је Михаило Ристић, изашао стрелац другог гола Филип Костић.

Мења и Фернандо Сантош, који избацује Жоаа Кансела и Серхија Оливеру, а буацује Нуна Мендеша и Рената Санчеса.

22:13 27.03.2021
70' Орлови не попуштају

Португалија је у последњих неколико минута могла благо да одахне. Али, само благо. Србија и даље напада и има иницијативу, али нешто мање него у претходном периоду.

Драган Стојковић Пикси, селектор фудбалера Србије - Sputnik Србија
22:07 27.03.2021
65' Португалија у потпуном нокдауну

Од почетка другог полувремена као да се играју „Викторије“ на половини Португалије. Србија разбија шампиона Европе, али никако не може до трећег гола. Радоњић, који је ушао на полувремену и већ два пута асистирао, благо речено малтретира противничке дефанзивце по десном боку.

Али, могу ли Орлови до преокрета?

22:03 27.03.2021
60' Гол! Изједначење Србије!

Савршена контра Орлова. Радоњић је примио лопту, направио један, али вредан дриблинг и сјајно упослио Филипа Костића, који је рутински решио ситуацију један на један за 2:2!

21:58 27.03.2021
54' Опсада гола Португалије!

Две феноменалне шансе за Орлове. Прво изузетна одбрана Лопеса, а онда Сергејев ударац главом одлази неколико центиметара поред десне стативе. Штета.

21:56 27.03.2021
53' Митровић прави проблеме, оштар старт Фонтеа

Фонте није имао како да се обрачуна са Митровићем, па је решио да направи оштар прекршај. Због тога је добио жути картон, а Србија прилику за центаршут.

21:48 27.03.2021
46' Србија из првог напада до гола!

Тек што је почело друго полувреме и одмах гол Србије! Резервиста Радоњић је центрирао, а поред два чувара Александар Митровић је постигао гол и постао рекордер српског фудбала по броју голова у репрезентацији!

21:47 27.03.2021
Почело је друго полувреме, Пикси направио две измене

На терену су Немања Радоњић и Немања Максимовић, а излазе Душан Влаховић и Дарко Лазовић.

21:34 27.03.2021
Фудбалери Португалије славе гол против Србије - Sputnik Србија, 1920
Како је момак од 178 центиметара надскочио комплетну одбрану Србије – двапут /видео/
21:32 27.03.2021
Крај првог полувремена

Главни закључак првог полувремена је да је Миленковић катастрофално чувао Жоту. Португалија је искористила своје прилике, док је Србији константно фалио завршни пас.

Има ли Србија чему да се нада на 0:2?

21:28 27.03.2021
44' Роналдо преко гола

Португалија је добила прилику да из солидне позиције, односно из слободног ударца, савлада Дмитровића. Ипак, Кристијано Роналдо је шутирао далеко преко гола.

21:21 27.03.2021
36' Португалија дуплирала предност

Малтене идентична ситуација као код првог гола. Диого Жота, момак висок свега 178 центиметара, постиже и други гол главом вечерас. Још једна траљава и закаснела реакција Миленковића.

0:2

21:19 27.03.2021
35' Судар Митровића и Данила

Ситуација која је деловала лошије него што се испоставило. Незгодан судар Митровића и Данила, на срећу без последица, иако су обојица завршили на трави.

21:18 27.03.2021
Овако су Португалци прославили гол за 0:1
Фудбалери Португалије славе гол против Србије - Sputnik Србија
21:16 27.03.2021
30' Влаховић лоше реаговао

Србија се полако буди и све чешће и чешће прилази казненом простору ривала, али праве прилике још нема. Влаховић је дошао до солидне позиције, али после окрета јако лоше захватио лопту.

21:12 27.03.2021
29' Досадно...

Скоро 20 минута од првог и једног гола је прошло, а практично ништа занимљиво није виђено на Маракани. Може се рећи да Србија има иницијативу, али Португал сјајно ротира у одбрани и не дозвољава противнику да направи предност.

21:11 27.03.2021
26' Опасан напад Србије, али на крају само фаул у нападу

Два опасна центаршута у једном нападу Орлова, али на крају само фаул у нападу. Влаховић је одгурнуо противника са леђа.

21:02 27.03.2021
18' Мирно у Београду после првог гола

После постигнутог гола Португалци су престали да нападају и благо се повукли ка свом голу. Игра се мирно, без превише искакања и ризика, што тренутно више одговара гостима.

Трибине стадиона „Рајко Митић“ током меча Србија – Португалија - Sputnik Србија
20:56 27.03.2021
11' Португалија повела

Португалија се ослободила уводног притиска, а онда искористила грешке противника. Савршен центаршут Силве за омаленог Диога Жоту, који је искористио лоше позиционирање Миленковића и постигао гол главом.

0:1

20:52 27.03.2021
8' Доста среће, лош ударац Роналда

Много конфузије у последњој линији одбране наше репрезентације. Силва је послао лопту Роналду, а он са свега неколико метара од гола Дмитровића лопту послао далеко изнад пречке.

20:48 27.03.2021
4' Први добар напад Србије

Србија је повукла контру и лопта је дошла до Митровића, али су око њега била два дефанзивца Португалије, па наш голгетер није успео ни да упути шут.

„Кристијано, прешао сам 1.300 километара за твој аутограм“
Дечак који је прешао 1.300 километара како би видео Кристијана Роналда - Sputnik Србија
Да ли ће Митар поново бити херој?

Меч против Ирске решио је момак који вечерас може да обори рекорд по броју постигнутих голова у дресу репрезентације, пошто тренутно има 38, колико и Стјепан Бобек.

Добро дошли

Останите уз Спутњик спорт, где ћемо пратити меч другог кола квалификација за Светско првенство између Србије и Португалије (20:45).