Звезда 28. пут заредом победила ФМП /видео/

© Фото : АБА лига/КК Црвена звездаФилип Човић (ФМП) и Кори Волден (Црвена звезда)
Филип Човић (ФМП) и Кори Волден (Црвена звезда) - Sputnik Србија, 1920, 27.03.2021
Кошаркаши Црвене звезде савладали су ФМП резултатом 101:71 у утакмици 23. кола АБА лиге.

Црвено-бели су екипу из Железника победили 28. пут заредом у свим такмичењима, уједно други пут ове сезоне.

Звезда на табели регионалног првенства сада има 18 победа и три пораза, док је ФМП на учинку од осам успеха и 13 неуспеха.

Изабраници Дејана Радоњића чврсто су почели дуел и направили серију од 10:2.

ФМП је од тог тренутка заиграо нешто боље, па предност домаћина није наставила да расте све до краја прве деонице (35:27).

​Гости су направили серију од 8:0 и пришли на један посед заостатка почетком друге четвртине, али је уследио фуриозан одговор Звезде.

Српски представник у Евролиги је постигао 18 од наредних 19 поена и дошао на у том тренутку максималних +20.

Налет домаћиа покушавао је да одбије бивши играч Звезде Немања Ненадић, који је био једини расположени играч у гостујућем саставу.

На полувремену било је 63:47 за Црвену звезду, што је значило да су је за првих 20 минута игре виђено чак 110 поена.

​Трећа четвртина потпуно се разликовала од прве две, а у њој је виђен само 21 поен.

Звезда је одиграла феноменалну одбрану и примила само четири поена, што је један од најбољих учинака у скорије време.

Пантери из Железника платили су цех скандалозне четвртине, па је пред последњих десет минута на семафору „Пионира“ стајало 80:51 за домаћина.

​Први део последњег квартала обележио је велики број промашаја, а до краја утакмице Звезда је рутински одрадила посао за коначних +30.

Најбољи код победника био је Џордан Лојд са 18 поена. Огњен Добрић имао је 14, Лендри Ноко 13, а Дејан Давидовац 12 поена.

На другој страни одличан је био поменути Немања Ненадић са 20 поена, док нико више није био двоцифрен.

Звезду очекују два меча у Евролиги: 30. марта дочекују Армани, а 1. априла Макаби. ФМП 30. марта гостује Борцу у Чачку у АБА лиги.

​► Рођен у Италији, има пасош Шведске и Грчке, жели га Шпанија – али, бира Србију!

Блам америчке легенде: „Гледао сам како Дивац игра за Хрватску“