Краљ „покорио“ тзв. Косово, следи спортско-политички рат са Шпанијом

© REUTERS / LAURA HASANIДетаљ са утакмице тзв. Косова и Шведске у Приштини
Детаљ са утакмице тзв. Косова и Шведске у Приштини - Sputnik Србија, 1920, 29.03.2021
Фудбалери Шведске су резултатом 3:0 савладали репрезентацију такозваног Косова у квалификацијама за Светско првенство у Катару. Наредни дуел за такозвану државу биће уједно и политички, против Шпаније.

Шведска је остварила другу победу на старту квалификација, док је тзв. Косово у првом мечу уписало први пораз.

Повратник у своју репрезентацију Златан Ибрахимовић, Краљ Шведске, поново је у победи учествовао са асистенцијом.

Он је на сјајан начин петом додао лопту Аугустинсону који је погодио за 0:1 у 12. минуту, да би двадесетак минута касније вођство дуплирао Александер Исак.

На коначних 3:0 за госте на стадиону „Фадиљ Вокри“ у Приштини повисио је Ларсон у 70. минуту утакмице.

Утакмицу је обележио и Бернард Бериша, који је у 88. минуту добио први, а у 92. други жути картон, те је моментално искључен.

Занимљиво је да је Шведска имала 21 шут ка голу противника, од чега чак десет у оквир гола, док је тзв. Косово упутило само седам удараца, од чега ниједан између статива.

Српски фудбалер Немања Матић - Sputnik Србија, 1920, 26.03.2021
Матић за Спутњик: Видић мора да има подршку државе, да га сутра не би јурили криминалци /видео/

У следећем колу Групе Б, које се игра 31. марта, репрезентација са седиштем у Приштини ће гостовати Шпанији, која је првобитно одбила да призна спортско постојање такозваног Косова, па на крају, ипак, попустила.

О политичким конотацијима дуелу Шпанаца и тзв. Косова и политичком сукобу Црвене фурије и УЕФА недавно је у „Миљановом корнеру“ говорио чувени новинар Влада Станковић.

„Оно што је суштински битно је да нема никаквог заокрета у погледу односа према Косову, нити се назире могућност признања Косова као независне државе“, рекао је, поред осталог, Станковић.

Приштина истерала своје – Шпанија дозволила истицање химне и заставе тзв. Косова

Македонија на изненадном и надреалном задатку: Сломити Шпанију да призна Косово