Србија пала са врха, Русија неочекивано изгубила

© AP Photo / Olivier MatthysКристијано Роналдо у дресу репрезентације Португалије
Кристијано Роналдо у дресу репрезентације Португалије - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2021
Фудбалери Португалије савладали су Луксембург и изједначили се са Србијом на табели Групе А квалификација за Светско првенство. Репрезентација Русије је доживела неочекивани пораз против Словачке.
Миљанов корнер - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2021
Специјални „Миљанов корнер“ са Радетом Богдановићем – јуриш Пиксијевих „орлова“ на Катар

Португалија, која је недавно ремизирала са Србијом у Београду, је рутински савладала Луксембург на гостовању резултатом 3:1.

Луксембуржани су шокирали актуелног шампиона Европе и повели у 30. минуту преко Родригеса, а до полувремена је изједначење својој екипи донео Жота.

За коначан резултат побринули су се Роналдо и Палиња.

Португалија сада има седам бодова, исто колико и Орлови, али се налази на челу Групе А због нешто боље гол-разлике.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Русија је после уводне две победе над Малтом и Словенијом доживела пораз од Словачке, резултатом 2:1.

Словаци, који су у прва два меча освојили два бода у Групи Х, нису имали ни већи посед ни више шутева, али јесу дошли до тријумфа.

Они су повели преко Шкринијара у 38. минуту утакмице, да би Руси изједначили преко Фернандеса у 71.

Ипак, само три минута касније Мак је постигао, како се испоставило, одлучујући погодак.

Стање у Групи Х каже да је на челу Групе Х Хрватска са шест бодова, колико има и Русија, која има нешто лошију гол-разлику.

У Спутњиковој специјалној емисији посвећеној првом квалификационом циклусу за Мундијал гост је био Раде Богдановић.

Србија на крилима бриљантног Митровића славила у Бакуу!