Успешно сте се регистровали!
Молимо вас, улогујте се путем линка који вам је послат на
Фудбалери Србије прослављају гол Александра Митровића против Азербејџана - Sputnik Србија

Орлови корак ближе Светском првенству!

Фудбалери Србије победили су Азербејџан резултатом 2:1 у трећем колу квалификација за Светско првенство.

Орлови су надиграли Азере после две мајсторије најбољег стрелца у историји репрезентације, Александра Митровића.

Детаљан извештај утакмице можете да прочитате ОВДЕ.

Србија: Рајковић – Спајић, С. Митровић, Павловић – Радоњић (Ристић од 86), Максимовић (Грујић од 64), Гудељ, Милинковић-Савић, Костић (Живковић од 64) – Тадић (Јовић од 75) – А. Митровић (Влаховић од 86)

Меч сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу Спутњик спорта.

Српски фудбалери славе победу против Азербејџана - Sputnik Србија, 1920
Србија на крилима бриљантног Митровића славила у Бакуу!
19:48 30.03.2021
91' Србија и даље ређа прилике

Орлови и даље нападају и стварају прилике. Азери су посрнули после примљеног гола, па није немогуће да Србија повећа предност до краја утакмице.

19:46 30.03.2021
5 минута надокнаде
19:42 30.03.2021
86' Пикси направио последње промене

Митровић иде на заслужени одмор, баш као и Радоњић. Улазе Душан Влаховић и Михаило Ристић.

19:37 30.03.2021
81' Митровииииић!

Ко други, ако не Александар Митровић? Мајсторија нашег голгетера којом долази до другог гола вечерас. Пети гол Митровића у три меча квалификација, овог пута мајсторијом левом ногом из полуволеја.

2:1 за Србију!

19:32 30.03.2021
75' Много среће за Орлове

Наши дефанзивци су поново изгубили лопту где нису смели, па су морали фаулом, да се спасавају. Гудљеов пас је био ужасан, али је фаул за жути картон Гудеља начињен на време.

Од свега Азери су добили слободан ударац са око 25 метара, који нису искористили.

19:31 30.03.2021
75' Јовић мења Тадића
74' Митровић пропустио велику шансу

Око Митровића је било неколико противника, али је дошао у идеалну позицију за ударац. Испред њега се налазио само голман Азера, али је ударац био недовољно прецизан.

19:27 30.03.2021
70' Ритам који одговара Азербејџану

Србија чешће има лопту у својим ногама, али не успева да дође до праве шансе. Орлови круже око гола противника, али увек недостају или завршни пас или реализација.

Реаговао је и селектор домаћих Де Бјази, који је Горбанија и Нуријева заменио Шејдаевим и Емрелијем.

19:21 30.03.2021
64' Пикси направио прве промене

На терену су Андрија Живковић и Марко Грујић, који мењају Филипа Костића и Немању Максимовића.

19:16 30.03.2021
60' Гол, изједначење

Махмудов је послао лопту у једну, а Рајковића у другу страну и са беле тачке донео изједначење својој репрезентацији.

1:1

19:15 30.03.2021
59' Пенал за Азербејџан!

Трапава реакција Филипа Костића је донела пенал Азерима. Срушио је Махмудова са леђа и главни арбитар меча није имао дилему.

19:11 30.03.2021
54' Голман домаћина на новом тесту

Овог пута је леву ногу опробао Костић, али је то био лак посао за голмана домаћина.

19:05 30.03.2021
48' Три ударца Митровића, па одговор Азера

Александар Митровић је за само неколико минута три пута шутирао ка голу противника, али ниједном није било никакве опасности по домаћина. Уследила је контра Азербејџана, али од свега, на срећу, су добили само корнер.

19:01 30.03.2021
Почело је друго полувреме
18:56 30.03.2021
Доктор за голове
18:45 30.03.2021
Крај првог полувремена

Србија је била значајно боља у првих 45 минута и заслужено води. Ипак, ниво опреза не сме да опадне, јер су и Азери имали неколико солидних прилика.

Азербејџан – Србија 0:1!

18:43 30.03.2021
Минут надокнаде
43' Још мало до паузе...

Ритам је поново опао, Србија не ризикује и делује као да је Драган Стојковић задовољан са 1:0 на полувремену.

18:36 30.03.2021
37' Поново прети Митровић

Наш голгетер је поново успео да се избори за позицију поред два чувара, али недовољно да би упутио презицнији ударац. Са отприлике пет метара од гола главом је лопту послао поред десне стативе.

Александар Митровић прославља први гол против Азербејџана на утакмици квалификација за СП у Катару - Sputnik Србија, 1920
Доктор за голове – Александар Митровић! /видео/
18:34 30.03.2021
35' Тадићев ударац завршио далеко преко гола

Србија је повукла полу-контру и дошла до нове прилике. Из солидне позиције је шутирао Душан Тадић, али је његов ударац завршио далеко изнад гола.

18:29 30.03.2021
30' Одлична одбрана Рајковића!

Велика шанса за Азере после велике грешке Спајића и Павловића. Наш млади чувар мреже је добро прочитао намеру противника и скренуо лопту у корнер.

18:27 30.03.2021
Митровићев 40. гол у дресу репрезтентације, на колико ће се зауставити?
18:22 30.03.2021
23' Поново опао ритам

Азербејџан је остао у дефанзивном блоку и после примљеног гола. Србија игра смирено, без ризика и чека нову шансу, али је за сада све доста мирно.

18:15 30.03.2021
16' Србија води!

Феноменалан потез Тадића који је направио вишак омогућио је Александру Митровићу да дође у сјајну позицију и са отприлике 16 метара рутински матира голмана Азера! 0:1

18:10 30.03.2021
11' Прва прилика за Азере

Горбани је искористио тренутак непажње наших штопера и шутирао главом. На срећу, лоше се наместио, па није било опасности по Рајковића. Подсетимо, Орлови су два гола против Португала примили из скока, а постигао их је човек висок 178 центиметара.

18:07 30.03.2021
7' Добра прилика за Сергејa

Сергеј Милинковић-Савић је имао најбољу прилику до сада. Ослободио се чувара у казненом простору и упутио ударац главом, али је био изблокиран.

18:04 30.03.2021
6' Одмеравање снага

Азербејџан показује да нема намеру да ризикује и тако ће, највероватније, бити током читавог меча. Србија у уводним тренуцима има благу иницијативу, али је и даље далеко од стварања шансе.

Репрезентативци Србије пред меч са Португалијом - Sputnik Србија, 1920
Пиксијеви ратници се вратили „из мртвих“ и ремизирали са шампионом Европе!
17:20 30.03.2021

Овако је УЕФА најавила утакмицу Азербејџана и Србије.

17:16 30.03.2021
17:12 30.03.2021
Урош Спајић налази се у стартној постави

Фудбалер Фејнорда заменио је Николу Миленковића који је суспендован јер је добио директан црвени картон против Португалије.

Спајић је пре почетка квалификација био гост „Миљановог корнера“.

17:09 30.03.2021
Филип Костић - Sputnik Србија, 1920
Из Бакуа за Спутњик: Пиксијева Србија је топ — само да не потценимо Азербејџан, у томе смо шампиони

Бранимир Субашић говорио је за Спутњик.

17:03 30.03.2021
„Џокер“ у једанаест

Немања Радоњић променио је ток утакмице против Португалије када је ушао у другом полувремену. Овога пута налази се у стартној постави.

Пикси му верује и видећемо да ли ће бивши играч Звезде и Партизана имати утицај на игру као против Португалаца.

Миљанов корнер - Sputnik Србија, 1920
Специјални „Миљанов корнер“ са Радетом Богдановићем – јуриш Пиксијевих „орлова“ на Катар

Специјална емисија „Миљановог корнера“ на програму је у 21 час на нашем Јутјуб каналу и на таласима радија Студио Б.

16:58 30.03.2021
Састави:

Азербејџан (4-4-2): Магомедалијев – Медведев, Хусејинов, Бадалов, Кривотсјук – А. Хусејинов, Махмудов, Ибрахими, Салахли – Нурлијев, Горбани.

Србија (3-4-2-1): Рајковић – Спајић, С. Митровић, Павловић – Радоњић, Гудељ, Максимовић, Костић – Тадић, Милинковић-Савић – А. Митровић.