Дабл-дабл Јокића у новој победи Денвер Нагетса

© AFP 2023 / MIKE EHRMANNНикола Јокић на линији слободних бацања
Никола Јокић на линији слободних бацања - Sputnik Србија, 1920, 31.03.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Филаделфију 76ерсе 104:95 у утакмици у којој је Никола Јокић остварио нови дабл-дабл учинак.

Изабраници Мајка Мелоуна одиграли су веома добру утакмицу која је решена после прве четвртине коју су добили 44:22. У наставку утакмице одржавали су предност и тек у четвртој су 76ерси успели да умање пораз.

Нагетси играју све боље, ово им је била трећа победа заредом и корак по корак приближавају се врху Западне конференције.

Никола Јокић поново је био међу најзапаженијим кошаркашима на терену, те је за 34 минута постигао 21 поена и уз то је имао 10 скокова и пет асистенција, а из игре је шутирао 8/14.

Радује што је Јокић на овом сусрету, а то је генерално све чешће у последње време, имао одличну подршку саиграча, па су тако најефикаснији били Мареј са 30 поена и Портер јуниор са 27 и 12 скокова.

Денвер је меч преломио одбраном, ни у једној четвртини није примио више од 26 поена, те је то још један показатеље добре игре франшизе из Колорада.

Солидну утакмицу у дресу Меџика одиграо је и Ерон Гордон, који се није истакао статистички (шест поена и четири скока), али је играо сјајну одбрану – нешто што је било неопходно.

Филаделфија је и на овом сусрету била без Џоела Ембида, па је највећи фокус био на Симонсу и Херису који су лако неутралисани. Најефикаснији у пораженом тиму био је „руки“ Макси са 13 поена.

Денвер има скор 29/18, док је Филаделфија на 32/15.