Абрамович му дао милионе, а он се брука из утакмице у утакмицу

© AP Photo / Michael SohnТимо Вернер у дресу немачке репрезентације
Тимо Вернер у дресу немачке репрезентације - Sputnik Србија, 1920, 01.04.2021
Немачки репрезентативац Тимо Вернер наставио је са очајним партијама које пружа ове сезоне у дресу Челсија, тако што је промашио чист зицер на утакмици квалификација за Светско првенство у Катару на којој је победила селекција Северне Македоније резултатом 2:1.

Вернер  на „Стамфорд Бриџ“ стигао из Лајпцига на пролеће прошле године у трансферу вредном 50 милиона евра, али од тада никако да оправда новац који је за њега дао власник Челсија, Роман Абрамович.

Откако је стигао у Лондон наставио је са серијом промашаја коју је имао у немачком клубу, те ју је прелио и у националне наступе.

Северна Македонија је у трећој утакмици квалификација за Мундијал запрепастила четвороструког светског шампиона, головима Горана Пандева и Елифа Елмаса.

Иако су Немци из пенала довели до егала, Вернер је у осамдесетом минуту меча из невероватне позиције осујетио вођство свог тима, што је неколико минута касније казнио везњак Наполија и одвео Северну Македонију на друго место групе Ј, испред репрезентације Немачке.

Један од најубедљивијих промашаја ове сезоне Немац је имао у мечу групне фазе Лиге шампиона, када се поштено обрукао на самом старту утакмице против Рена, и својим потезом се сврстао у круг кандидата за највећи промашај сезоне.

Компилацију његових промашаја у дресу „плаваца“ можете погледати у следећем видеу.