Срби срушили Дортмунд, Влаховић решета, а гол сезоне дело је фудбалера Бачке /видео/

© AP Photo / Jennifer LorenziniДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2021
Репрезентативна пауза је готова, те је овај викенд резервисан за најбољи европски клупски фудбал. Широм Старог континента српски фудбалери имали су шта да кажу, те су тако Јовић и Костић са Ајнтрахтом срушили Дортмунд, Влаховић је поново био стрелац за Фјорентину, а Марко Пантић постигао је гол сезоне у Суперлиги Србије.

Ајнтрахт из Франкфурта игра сјајно у последње време, што су потврдили на гостовању у Дортмунду. Српски играчи Лука Јовић и Филип Костић нашли су се од првог минута на терену и одиграли су добре партије.

Иако нису били стрелци на „Вестфалену“, могу да се похвале добрим издањима и уз Андреа Силву били су најзаслужнији за нова три бода.

На полувремену резултат је био 1:1 (Шулц аутогол 11, Хумелс 45), те се у наставку дуела очекивао још бољи фудбал. Јовић је деловао веома добро, Костић такође, па је уследила и награда у 87. минуту.

Нападач Реал Мадрида, на позајмици у Ајнтрахту, одлично је изнео лопту, на исту је натрчао Костић који је још боље центрирао, а Силва је на другој стативи погодио за 1:2.

Јовић је на крају добио оцену седам јер је освојио седам од десет дуела, имао је два кључна додавања, два пута је покушао и у ова наврата је предриблао противника, а чак 82 одсто успешности је имао у додавањима.

Костић је због асистенције заслужио оцену 7,8 и био је најбоље оцењени фудбалер Ајнтрахта.

Сјајни Влаховић

Сликом се селимо у Италију где је Душан Влаховић постигао 13. гол у сезони. Бивши нападач Партизана избио је на девето место најбољих стрелаца Серије А и налази на се само два гола од петопласираног Златана Ибрахимовића.

Влаховићева Фјорентина није успела да победи на гостовању у Ђенови, али је захваљујући поготку српског нападача дошла до бода.

Душан се сјајно снашао у казненом простору и ударцем у даљи угао савладао је голмана противника.

Гол сезоне у Суперлиги

Погодак Марка Пантића могао би да буде у конкуренцији и за један од најбољих у свим лигама Европе.

Фудбалер Бачке искористио је грешку голмана, који је превише изашао, те је снажним ударцем са пола терена послао лопту иза његових леђа.

Пантић је морао брзо да реагује и на велику радост екипе Бачке савладао је чувара мреже Јавора.